VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Papoušek bez peří

Otázka 17.5.2022     Ptactvo

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně papouška druhu kakariki. Máme jednoho už měsíc a byl nalezen naším kocourem na zahradě. Bohužel po nehodě s kocourem přišel o pírka na krku, tudíž tam má holá místa (žádné zranění však naštěstí nemá). Opatřili jsme mu voliéru,má pestrou stravu, vodu dostává denně novou a i jeho chování se zdá být v pořádku. Stále je sice trochu ostýchavý, ale rána vždy přivítá svým zpěvem, peří si NETRHÁ, jí a koupe se (máchá si pírka v bazénku pro papoušky) . Nevím zda-li mu pírka dorostu ale jestli ano, můžeme mu s tím nějak pomoci? Třeba nějakou speciální stravou (pokud existuje) a zda-li je to velkým problémem. Děkuji za Vaši odpověď. Skřivanová

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, rozhodně bych tomu dala ještě čas. Na trhu existuje spousta vitamínových a minerálních doplňků na podporu růstu peří. Vhodný vyberte se svým veterinárním lékařem, který Vám určitě poradí i správné dávkování. Veterinární sortiment je bohatší než internetový prodej. Stravu volte pestrou, nebojte se ovoce, mrkve. Hezký zbytek večera.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak naučit papouška chodit na záchod

Jistě jste slyšeli o výchově koček, psů, dokonce možná i králíků, ale co výchova ptáků? Ty je totiž možné také vycvičit, například aby si ulevili na povel. Obecně platí, že u mladších ptáků je výcvik jednodušší než u těch starších a výcvik větších ptáků je snazší, protože se nevyprazdňují tak často. Zatímco andulka se bude potřebovat vyprázdnit několikrát za hodinu, u většího papouška to může trvat hodiny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?