CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Andulka vlnkovaná – obezita, stravování, výživa.

Otázka 14.11.2019     Ptactvo

Dobrý den, prosím o radu. Děkuji. Popis problému Andulka – 2 roky, obezita, problémy s vyměšováním – trus zůstával u zadečku, vytvářel mazlavou hmotu, mnohdy bylo třeba pomoci odchytem a vyčištěním zadečku, zadeček mokrý, červený, bez peří. Před dvěma měsíci zahájena dieta. Andulka byla převedena na krimivo Cunipic Budgies, senegalské proso a 5 kapek SanGrimu do vody denně. Andulka je odstavena od pamlsků, ovoce, zeleniny a zeleného krmení. Po dvou měsících ji vnímám štíhlejší a hlavně vymizel problém s vyměšováním. Přesto si myslím, že ještě měsíc by jí tento úsporný režim prospěl. Andulka bude mít sklony k obezitě. Málo pohybu. Nelítá. Od prvopočátku má možnost se proletět, ale nechce. Dotaz 1. Mohu ještě měsíc v tomto režimu pokračovat. Nestrádá andulka tím, že nedostává zeleninu a zelené krmení. O ovoci neuvažuji z důvodu cukru. 2. Mám obavu vrátit se k čerstvému zelenému krmení, že se zase objeví problém s vyměšováním, ale zkusím to. Existuje u malých exotických ptáků nějaká choroba, která je spojena s přijímáním ovoce, zeleniny, zeleného krmení, která by se projevovala problémovým vyměšováním nebo to spíš souviselo s obezitou. 3. Když zůstanu u krmiva Cunipic Budgies, senegal, 2x týdně dám čerstvé zelené krmení nebo zeleninu, odstavím ho od ovoce a budu dávat SanGrim. Bude mu to stačit?

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, přiznám se, že na Vaše otázky bez důsledného nastudování nejsem schopna odpovědět. Doporučuji se obrátit na odborníky, kteří se léčbou i prevencí u exotického ptactva zabývají a poskytují poradenství jak pro začínající tak i pokročilé chovatele (což vy rozhodně jste!) a budou schopni spočítat krmné dávky (např. veterinární klinika Avetum v Brně). Hezký den.

Další zajímavý obsah

Hobby

FOR PETS: jedinečný veletrh pro domácí mazlíčky a jejich majitele

První dubnový víkend bude letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA patřit tradičnímu svátku všech zvířat. Sedmý ročník veletrhu FOR PETS nabídne vše pro čtyřnohé, dvounohé i beznohé domácí mazlíčky. Seznámíte se s novinkami na trhu a zároveň se setkáte s odborníky či zhlédnete ukázky práce se zvířaty. Doprovodný program, který připravuje Nadace na ochranu zvířat, bude i letos pestrý. Veletrh FOR PETS doplní od 6. do 9. dubna 2017 soubor veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?