VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Andulka

Otázka 27.5.2021     Ptactvo

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat na stav, kterým si prochází naše andulka Pepíček. Jsou mu tři roky a už od té doby, co jsme si ho přinesli domů, je neustále s námi. Hraje si s námi, píská, mluví a je na něm vidět, že je šťastný. Většinu času jsem s ním já a on má se mnou poněkud silnější vztah, než s ostatními. Ale před pár dny jsem se vrátila zpět do školy. Vždy s ním v domě někdo byl, ale teď jsme všichni ve škole nebo v práci. Dnes jsem se vrátila domů a všimla jsem si, že Pepa zvrací. Byla to vlastně čirá voda a nebylo jí příliš mnoho. Už na začátku týdne se to stalo, ale nepřikládala jsem tomu velkou váhu, jelikož den předem snědl docela tlusté kolečko okurku. Takže jsem si myslela, že mu to jen nevedlo. Ale dnes to bylo něco jiného. Jedl pouze proso od značky, kterou kupuji už asi rok. Vodu měl ráno vyměněnou a žádné vitamíny, ani nic nového nedostal. Celkově je v pořádku, jí, pije, hraje si,... Můj osobní názor na to je, že pouze není zvyklý na to být sám a je ve stresu. Ale raději se ptám, aby bylo případně odhaleno, kdyby s ním bylo něco vážnějšího. Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud bude ptáček prospívat, žrát s chutí a zvracení se vyskytne jen vyjímečně, opravdu bych stavy přikládala stresu, především u samců jsou výraznější. Jestliže nežere, zvrací často, má průjem, určitě navštivte veterinárního lékaře, mohlo by se jednat o závažnější onemocnění, velmi často zánět zažívacího traktu způsobený nevhodným krmením. Hezký den.

Reakce od tazatele

Děkuji moc za odpověď.

Další zajímavý obsah

Jak naučit papouška chodit na záchod

Jistě jste slyšeli o výchově koček, psů, dokonce možná i králíků, ale co výchova ptáků? Ty je totiž možné také vycvičit, například aby si ulevili na povel. Obecně platí, že u mladších ptáků je výcvik jednodušší než u těch starších a výcvik větších ptáků je snazší, protože se nevyprazdňují tak často. Zatímco andulka se bude potřebovat vyprázdnit několikrát za hodinu, u většího papouška to může trvat hodiny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?