CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Andulka

Otázka 21.5.2020     Ptactvo

Dobrý den, v říjnu 2019 jsem ve zverimexu koupila andulku. Byla ve velké kleci, kde si nehrála s hračkami nepovídala, taková smutná. Tak jsem ve stejném zverimexu koupila v lednu 2020 kamaráda. Obě andulky se vybarvovali a byli mladé. První bílá druhá zelená. U zelené andulky se ukázala vápenka na zobáku. Tak jsem měsíc mazala olejem. Jelikož mi to u jiné andulky, která zemřela na stáří, pomohlo. U Zelené andulky se nic neměnilo, tak jsem dostala od veterináře Ivomec, který Zelené zlepšil zobák. 14 dní na to mi v noci andulky spadli v kleci a byl tam rachot. Musela jsem rozsvítit aby se dostali k bidýlku. Druhý den ráno mi andulky vylétli z klece a Zelená šla zemi. Tak jsem si všimla že přišla na jednom křídle o dlouhá pera. Měla jsem strach jestli není křídlo nějak zlomené když s ním třásla. Veterinář jí zkontroloval a řekl že zlomené není. Problém byl ten, že od té doby co se u Zelené objevila vápenka tak Bílá začala být dominantní a třeba Zelenou odháněla od jídla. Společně byli 4 měsíce, poslední měsíc byla dominantní. Tak mi veterinář doporučil andulky rozdělit. Obě klece jsem nechala u sebe aby nebyli úplně sami. Když jsem po 8 hodinách přišla z práce, Zelená andulka byla mezi mřížemi a to nepřežila. Pravděpodobně chtěla do druhé klece k bíle. Bílá andulka štěbetá, zobe zrní, pije, lítá. (Ten samý den) Veterinář mi řekl že dlouhé pera z křídla nevypadnou jen tak, že nemůžeme vyloučit jestli tomu bílá nepomohla. A tak mě teď trápí když 3 měsíce ze 4 byli v pohodě, jestli Bílá nevycítila že Zelená je nějak nemocná a nechtěla se jí zbavit. Chtěla bych mít doma andulky 2 aby měli společnost když já doma nejsem. Teď nevím, jestli mám koupit nového kamaráda nebo jestli Bílá chtěla být sama. Tak tohle je náš příběh a trápí mě že jsem je rozdělila. Děkuji za jakýkoli názor. Tohle jsou mé první zkušenosti s párečkem andulek.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, podle popisu nejsem schopna říct, jestli Zelená byla utýraná Bílou. Bohužel nepíšete pohlaví obou andulek. Pokud je stávající andulka spokojená, novou bych nekupovala i když je andulka párové zvíře. Pokud byste se pro koupi přece jen rozhodla, volte druhé pohlaví (abyste měli doma páreček). Hezký den.

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď, ja sama si pohlavím nejsem jistá. Andulky nejsou ani rok staré.

Reakce od veterináře

Podle fotografie bych to viděla na páreček, bílá andulka má namodralé ozobí, takže za mě sameček. Hezký den.

Další zajímavý obsah

Jak naučit papouška chodit na záchod

Jistě jste slyšeli o výchově koček, psů, dokonce možná i králíků, ale co výchova ptáků? Ty je totiž možné také vycvičit, například aby si ulevili na povel. Obecně platí, že u mladších ptáků je výcvik jednodušší než u těch starších a výcvik větších ptáků je snazší, protože se nevyprazdňují tak často. Zatímco andulka se bude potřebovat vyprázdnit několikrát za hodinu, u většího papouška to může trvat hodiny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

FOR PETS: jedinečný veletrh pro domácí mazlíčky a jejich majitele

První dubnový víkend bude letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA patřit tradičnímu svátku všech zvířat. Sedmý ročník veletrhu FOR PETS nabídne vše pro čtyřnohé, dvounohé i beznohé domácí mazlíčky. Seznámíte se s novinkami na trhu a zároveň se setkáte s odborníky či zhlédnete ukázky práce se zvířaty. Doprovodný program, který připravuje Nadace na ochranu zvířat, bude i letos pestrý. Veletrh FOR PETS doplní od 6. do 9. dubna 2017 soubor veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?