VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zvracení kocourka

Otázka 19.2.2021     Kočka

Dobrý den, náš kocourek 8 let minulý týden z ničeho nic vyzvracel granulky, na které je zvyklý. Od té doby se to stále opakuje. Zvracel at uz kapsicky - pul kapsicky nebo granulky cca po 5 hodinách, ale když dostává malou porci - cca 3 lžičky konzervy, nebo 5 granulek 3x za den, tak cely den nezvrací. Davala jsem mu i kuřecí varene maso, které za cca 6 hodin vyzvrátil. Ležel, poté začal nadávat a sel se vyzvracet...Byla jsem s ním u veterináře kde mu dělal lékař vyšetření krve, prý má v pořádku ledviny játra i cukr. Také mu byl proveden ultrazvuk břicha, kde mu nic nenašli. Dostal antibiotika injekce, ktere také očividně nepomáhají. Včera jsem mu dávala velmi malé množství konzervy - ale prijde mi málo, aby snesl jen cca 4 lzicky konzervy za den - tak cely den nezvracel. Dnes dostal granulky i/d od Hills, v množství 8 granulek po 5ti hodinách , nezvracel, a teď vecer jsem mu dala 15 granulek naráz a šel je hned po jidle vyzvratit. Prijde mi ale , ze 15 granuli je málo, nebo ne? Nevim kde je problem a kolik granulek a jak casto mu mám dávat, aby nezvracel? Preferuje granulky. Vazi 6,7 kg. Má stále hlad a loudí. Mám obavy, aby nemel nejake vaznejsi problemy. Co myslite, mam ho vzit na nějaké podrobnější vyšetření? Lekar rikal, at vyckám, ale prijde mi že na jeho váhu by měl snest více potravy. Snese pouze velmi male mnozstvi.. Dodavam ze ve zvratcich není krev, jen castecne natravena potrava. Dekuji .

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, doporučila bych v tomto případě opravdu další vyšetření, není to obvyklé. Může jít o nějaký cizí předmět přes zánět až po nějaké onkologické onemocnění. V Plzni se na kočky specializuje Dr. Barbora Jankovcová, veterina Zodiacus 97, zkuste se na ni obrátit.

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Parazité a domácí zvířata. Nerovný a často nelehký boj

V živočišné říši žije 4–5 % parazitů a to ze 1,7 milionů dosud popsaných druhů živočichů. Přesný počet cizopasníků nebudeme vědět, dokud nebudou popsáni všichni hostitelé. Počet ovšem není podstatný. Mnohem důležitější je informace, že množství parazitů převyšuje počet volně žijících druhů zvířat. Většina hostitelů má více cizopasníků, u člověka je jich popisováno nejméně 149 druhů. Dokonce i někteří parazité jsou současně hostiteli dalších parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?