CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Značkování u kocoura

Otázka 24.6.2020     Kočka

Dobrý den, pane doktore, nevím si rady se svým téměř 9letým kocourem, kterého chovám v bytě. Je to obyčejný kocour od obyčejných rodičů, chovaných v bytě. Poslední dobou začal intenzivně značkovat, nikdy předfím to nedělal. Nic se doma nezměnilo, nevím o žádných rušivých jevech, stelivo udržuji v čistotě, v blízkosti není ani jiná kočka. Není kastrovaný, nikdy jsem s ním problémy neměla. A je zdravý. Děkuji předem za Vaši odpověď. Eva Martincová.

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Vaisová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, je tedy zvláštní že začal až v těchto letech, ale je to projev jeho hormonů. Pokud se domu nic nezměnilo, a kocour je jinak klinicky v pořádku zkuste koupit protiznačkovací sprej a nebo zvážit jeho kastraci. S pozdravem MVDr. Orlovská

Reakce od tazatele

Paní doktorko, děkuji za odpověď na můj dotaz. Mám dva spreje, jeden proti značkování, druhý pro eliminaci zapachu. Fungují. Ale kocourek si vždycky najde místo, které ještě neoznačil. V prádelníku bezvadně funguje sušená levandule, dokonce ho i odpuzuje. :-)) Jsem optimista, doufám, že u kocourka tahle výstřednost dalšími lety odezní a já přestanu tak zběsile uklízet. Zaplaťpánbu je zdravý. Měla jsem dva kastr2ované kocourky, oba zemřeli na selhání ledvin, tak si vážím toho, že Justýnek je zdravý, proto jsem nechtěla jeho kastraci. Hezký večer, Eva Martincová z Hradce Králové.

Další zajímavý obsah

Odborník

Nebezpečná onemocnění koček: FIP, FIV, FeLV. Víte o nich všechno?

Chov koček, které mají volně přístup ven a mohou běhat po okolí, s sebou přináší mnohá rizika. Mimo domov na kočku číhá spousta nebezpečí – vedle kol automobilů, kočičích rivalů a rváčů a zlých lidí jsou to i nebezpečné a pro kočku smrtelné virové infekce. Patří mezi ně infekční peritonitida koček, virová imunodeficience a felinní virová leukémie.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?