VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Výtok z očí

Otázka 7.12.2017     Kočka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám 3 měsíční koťátko, bohužel předchozí majitelka nenechala koťátko ani odcervit a ani naockovat. Teď 4.12 dostalo první dávku odcervovaci pasty. Před měsícem když jsem si koťátko brala tak bylo zablesene mělo svrab v ouskach a mělo i trošku hnis v očích. Od veterináře jsem dostala masticku na oči a po 14 dnech bylo koťátko v pořádku. Ale poslední dva dny má koťátko rýmu ( pořád pšíká) a teče mu hnis z očí. Může to být třeba reakce na tu odcervovaci pastu? Nebo je koťátko nemocné? masticku na oči jsem začala opět aplikovat. Ale má otázka zní: mám jet raději na kontrolu k veterináři? Koťátko normálně basti a pije dostatek vody. Je i dost hravé takže krom častého psikani a umazanych oček se zdá být úplně v pořádku.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Koťátko je skutečně nemocné. Odčervení na vině není. Jde o zánět horních cest dýchacích, který bývá často komplikován zánětem spojivek a záněty v dutině ústní. Příčinou jsou viry, často je ale infekce smíšená, když se přidají bakterie. Jde o časté onemocnění koťat a dá se celkem přirovnat k chřipce lidí. Pokud se během 2-3 dnů stav nelepší, je třeba navštívit veterináře, který rozhodne, jestli je na místě nasadit antibiotika, nebo bude stačit lokální léčba (masti/kapky do očí, antiflogistika). Koťata většinou pijí a jí dobře, ale infekce se při zanedbání může stát chronickou a pak se léčí hůř. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?