CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Vykastrovana kočka se mrouská

Otázka 7.6.2019     Kočka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se možné, že se tříletá vykastrovana kočka mrouská. Od vykastrovani doteď byl klid, ale nyní je to s ní nesnesitelné. Nemluvím o tom, že máme plnou zahradu kocourů (3). Kočka je doma, ale chodí i ven. Je možné, že při kastraci došlo k pochybení? Předem děkuji za odpověď. Daniela

Veterinář odpovídá Veterinární klinika Zodiacus 97 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, to, co popisujete vypadá jako syndrom zbytkové ovariální (vaječníkové) tkáně. Jinými slovy - buď při kastraci nebyl odstraněn celý vaječník, nebo má kočka anatomickou abnormalitu a měla jeden vaječník navíc. Řešením je buďto reoperace, při níž se ale musí udělat větší rána, protože najít vaječníkovou tkáň bez souvislosti s dělohou není jednoduché, nebo se může zbytková vaječníková tkáň prokázat z krve odběrem 2 hormonů: progesteronu a LH - cena kolem 1 000 korun.

Reakce od tazatele

Děkuji za Vaši odpověd. Chtěla jsem se ještě zeptat, může při tomto syndromu ovarialní tkáně zabřeznout nebo to možné není?

Reakce od veterináře

Dobrý den, zabřeznutí je sice málo pravděpodobné, ale zcela ho vyloučit nelze, zvláště, pokud byly odebrány jen vaječníky bez dělohy (u koček se obvykle berou jen vaječníky). Kočičce navíc s postupujícím věkem budou hrozit další nežádoucí účinky plynoucí s vystavení organismu vlivu hormonů - nádory mléčné žlázy nebo zánět dělohy.

Další zajímavý obsah

Škrábe vaše kočka po nábytku? Zde je 9 tipů, jak ji to odnaučit

Vaše sladká kočička dokáže být pěkná šelma. Škrábání je jedním ze základních kočičích instinktů. Ve volné přírodě si tak mimo jiné označují svá teritoria a odstraňují odumřelé buňky z drápů. Proti škrábání je potřeba včas zasáhnout. Pokud se vám nepodaří odnaučit ji to na sto procent, jistě tento zlozvyk dokážete výrazně zmírnit trpělivým a láskyplným přístupem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Parazité a domácí zvířata. Nerovný a často nelehký boj

V živočišné říši žije 4–5 % parazitů a to ze 1,7 milionů dosud popsaných druhů živočichů. Přesný počet cizopasníků nebudeme vědět, dokud nebudou popsáni všichni hostitelé. Počet ovšem není podstatný. Mnohem důležitější je informace, že množství parazitů převyšuje počet volně žijících druhů zvířat. Většina hostitelů má více cizopasníků, u člověka je jich popisováno nejméně 149 druhů. Dokonce i někteří parazité jsou současně hostiteli dalších parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

FOR PETS: jedinečný veletrh pro domácí mazlíčky a jejich majitele

První dubnový víkend bude letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA patřit tradičnímu svátku všech zvířat. Sedmý ročník veletrhu FOR PETS nabídne vše pro čtyřnohé, dvounohé i beznohé domácí mazlíčky. Seznámíte se s novinkami na trhu a zároveň se setkáte s odborníky či zhlédnete ukázky práce se zvířaty. Doprovodný program, který připravuje Nadace na ochranu zvířat, bude i letos pestrý. Veletrh FOR PETS doplní od 6. do 9. dubna 2017 soubor veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?