CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Vykastrovana kočka se mrouská

Otázka 7.6.2019     Kočka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se možné, že se tříletá vykastrovana kočka mrouská. Od vykastrovani doteď byl klid, ale nyní je to s ní nesnesitelné. Nemluvím o tom, že máme plnou zahradu kocourů (3). Kočka je doma, ale chodí i ven. Je možné, že při kastraci došlo k pochybení? Předem děkuji za odpověď. Daniela

Veterinář odpovídá Veterinární klinika Zodiacus 97 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, to, co popisujete vypadá jako syndrom zbytkové ovariální (vaječníkové) tkáně. Jinými slovy - buď při kastraci nebyl odstraněn celý vaječník, nebo má kočka anatomickou abnormalitu a měla jeden vaječník navíc. Řešením je buďto reoperace, při níž se ale musí udělat větší rána, protože najít vaječníkovou tkáň bez souvislosti s dělohou není jednoduché, nebo se může zbytková vaječníková tkáň prokázat z krve odběrem 2 hormonů: progesteronu a LH - cena kolem 1 000 korun.

Reakce od tazatele

Děkuji za Vaši odpověd. Chtěla jsem se ještě zeptat, může při tomto syndromu ovarialní tkáně zabřeznout nebo to možné není?

Reakce od veterináře

Dobrý den, zabřeznutí je sice málo pravděpodobné, ale zcela ho vyloučit nelze, zvláště, pokud byly odebrány jen vaječníky bez dělohy (u koček se obvykle berou jen vaječníky). Kočičce navíc s postupujícím věkem budou hrozit další nežádoucí účinky plynoucí s vystavení organismu vlivu hormonů - nádory mléčné žlázy nebo zánět dělohy.

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Když kočka zvrací a má zažívací potíže, může to mít hned několik příčin

Onemocnění trávícího traktu koček je pro jejich majitele, hned po nemocech ledvin, druhou nejčastější příčinou vyhledání pomoci veterinárního lékaře. Mnoho zdravých koček, bez příznaků apatie či sníženého apetitu může ojediněle zvracet. Nejčastěji se jedná se o krátkodobé dietetické chyby nebo problémy s vylučováním trichobezoárů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?