VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Útvar v dutině nosní

Otázka 13.9.2017     Kočka

Dobrý den,kočka 13 let . Již delší dobu se jí špatně dýchá dělán i výtěr zjištěna pasterela a stafylokok citlivost doxyhexal. A marbocil pomohlo na 14 dni opet spatne dychani udelam rtg a zijsten utvar v dutine nosni.Dr nabídla biopsii,ale stim že neví zda to půjde vyoperovat. Co dál? Vím že je rozhodnuti na mě. Chci se zeptat zda se tyto operace dělají z dutiny nosní u kočky. A co dávat v případě že se rozhodují pro tlumení příznaků.děkuji Dostává jen marbocil inj.doxyhexal vyvolával zvraceni

Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud má vaše paní doktorka podezření na útvar v nose, je biopsie tohoto útvaru na místě. Může se jednat o zánětlivý polyp, infekční granulom nebo dokonce nádor. teprve po určení diagnózy se můžete rozhodnout, zda a jak léčit, případně neléčit. Zeptejte se, zda na klinice, kam s kočičkou chodíte, mají zkušenosti s takovými operacemi. Polypy i plísňové granulomy se léčit dají, u nádorů záleží na typu. Je ale nezbytné provést základní diagnostiku, tj. zjistit, co se v nose děje. Pokud odmítnete biopsii, tlumení klinických příznaků nemusí přinést úlevu, nevíte, s čím máte tu čest a kočička se může trápit. Píšete, že kočička špatně snáší antibiotika. Pokud je jejich podávání nutné, můžou se přidat léky na ochranu žaludeční sliznice, aby je lépe snášela. Ale bakterie, které se kultivací nalezly, nejsou hlavními patogeny, tj. kočka je má v nose stále. Hlavní příčina bude jiná. Ať už se rozhodnete jakkoli, držím oběma palce. VŠ

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?