VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Trichobezoáry

Otázka 19.1.2023     Kočka

Dobrý den, Mám podezření, že můj kocour (12 let, pouze v bytě) má trichobezoary. Už dlouho (3-4 měsíce) nezvracel žádné chlupy. Dávám mu pravidelně pastu gimcat malt-soft a nyní i hairball granule, k dispozici má trávu. Nyní občas zvrací natrávenou stravu - zatím jsem nevysledovala žádnou souvislost ani časovou ani ohledně potravy - tzn. někdy zvrací "masíčko z kapsičky" někdy granule. Někdy třeba do hodiny po jídle, někdy až za 4-5 h. Někdy je vše úplně v pořádku. Jak často by měl zvracet chlupy (kočka evropská)? Jak můžu sama poznat, že se opravdu jedná o tento problém? Jaký lék může pomoci s rozpuštěním/zbavením se trichobezoaru? Děkuji.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Vzhledem k věku a k tomu, že dostává dietu i pastu na výskyt trichobezoarů, by neměl zvracet chlupy. Sama nepoznáte, zda-li se jedná o problém s trichobezoáry. Podle mě je nutné, pokud jste tak neučinila, nechat kocoura vyšetřit u veterináře., jestli nemá nějakou jinou dg. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Děkuji za vaši odpověď. Toto problémové období se objevuje tak 1x za rok. V minulosti jsem na veterině byla - udělaly se krevní testy, ultrazvuk břicha....vždy vše v pořádku, pouze má peněženka byla o několik tisíc lehčí (4-8). Kocour dostal injekci a léky na 5 dní.

Další zajímavý obsah

Hobby

10 znamení, že má váš pes či kočka možná rakovinu

Mnoho lidí se neuvědomuje, že rakovina se týká nejen člověka, ale také našich domácích mazlíčků. Rakovina patří mezi nejčastější zabijáky psů i koček. Zde je několik příznaků, které vám napoví, že s vaším mazlíkem není něco v pořádku. Nutně to nemusí znamenat to nejhorší, je ale potřeba co nejrychleji vyhledat veterináře. Stejně jako u lidí platí – čím dříve se na nemoc přijde, tím lépe.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?