CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Třes u kocicky

Otázka 15.4.2018     Kočka

Dobry den Mela bych prosim dotaz v sobotu jsme byli na vytažení stehů po kastraci u kocicky .Uz v průběhu kdy mela po operaci mela občasný tres ,po sundani oblecku takového obvazu se uz netrasla.Vcera jsme prijeli domu pi vytažení stehů a nic a dnes se zase chvíli třásla nez usnula .Ji nezvraci jen pred třemi dny vyzvratila chloupky .Dnes tedy tomu jídlu moc nedala zatim a spinka .Dekuji za odpověď

Odpovídá veterinář Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Třes může být známkou podchlazení, bolestivosti nebo stresu. Podchlazení je po zákroku běžné, ale jen v den operace a je třeba mu předejít. Mírná bolest doprovází hojení a v prvních dnech se kryje analgetiky. V době po vytažení stehů už by rána být bolestivá neměla. Pokud je kočka stále unavená a málo žere, bylo by lépe nechat ji vyšetřit kvůli možným pooperačním komplikacím (zejména infekce, anémie). Více, bohužel, poradit nemůžu, protože nevím nic o samotném průběhu zákroku ani o věku a kondici Vaší kočičky. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Hobby

7 znaků lásky a oddaností vaší kočky

My všichni, kdo máme kočku, chceme věřit tomu, že nás miluje stejně, jako my milujeme ji. Upřímně si ale musíme přiznat, že se tento pocit občas rovná malému zázraku, protože jsou to kočky, kdo si vybírá čas a způsob pomazlení. Přestože nejsou tak přítulné jako psi, existuje minimálně 7 znamení, jak vám kočička dává najevo svoji náklonnost.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Lidské léky pro psy a kočky. Ano, nebo ne?

Majitelé mazlíčků si často stěžují na to, že je veterináři nutí kupovat drahé léky pro zvířata. Je potřeba uvědomit si, že humánní léčivé přípravky jsou vyvinuté pro lidi, ty veterinární pro zvířata. Neopatrným zacházením a neznalostí můžete zvířeti způsobit vážné zdravotní komplikace, v některých případech i smrt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?