CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Svědění kůže u kočky

Otázka 24.3.2020     Kočka

Dobrý den, máme velký problém s kočičkou, který v momentální situaci s Covid19 nemůžeme řešit návštěvou veteriny, proto moc prosíme o jakoukoliv radu, jak v situaci postupovat. Kočičky máme dvě. Obě britské stříbřitě mramorové, cca deseti lété. Žijeme v bytě, číči neměly nikdy přístup ven a přesto jednu teď trápí nějaké svědění. Stále se olizuje, cuká srstí, vykusuje si srst a dokonce ocásek už má úplně holý a celý zarudlý. Po tělíčku(na zádech mezi lopatkami a pod krkem) sem tam nějaký stroupek nebo zšupinatělá kůžička (foto v příloze). Kočička nejeví žádné známky malátnosti ani nechutenství. Je stále velice aktivní, hravá a s obrovským apetitem. Krmíme pouze kvalitním super prémiovým krmivem, momentálně Fitmin cat Purity Delicious cca od listopadu. Před tím to byl Fitmin cat Purity Hairball a momentálně jsme objednali Aplaws Cat Adult kuře s jehněčím, kdyby se třeba jednalo o alergii na krmivo, tak abychom ho obměnili. Je nám ale velice divné, že druhá kočička žádné obdobné obtíže nemá. Proto moc prosíme o jakoukoliv radu, jak v momentální situaci postupovat a kočičku tohoto svědivého trápení zbavit. Předem mnohokrát děkuji, Lucie.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Pokud nejste nemocní, není problém dojít s kočičkou na veterinu. Do ordinace vstupujete s rouškou a pouze jeden člověk. I v teto době samozřejmě ordinujeme, protože zvířata si nevybírání kdy budou nemocná a kdy ne. Hezky den

Další zajímavý obsah

Škrábe vaše kočka po nábytku? Zde je 9 tipů, jak ji to odnaučit

Vaše sladká kočička dokáže být pěkná šelma. Škrábání je jedním ze základních kočičích instinktů. Ve volné přírodě si tak mimo jiné označují svá teritoria a odstraňují odumřelé buňky z drápů. Proti škrábání je potřeba včas zasáhnout. Pokud se vám nepodaří odnaučit ji to na sto procent, jistě tento zlozvyk dokážete výrazně zmírnit trpělivým a láskyplným přístupem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes a kočka s průkazem původu: nutnost, nebo předražený papír?

Chov plemen psů a koček podléhá mnoha trendům. Některým lidem na trendech nezáleží a chtějí jen udělat dobrý skutek a pořídí si nalezence z útulku. Jiní mají jasnou představu o plemeni a tady už nastává otázka, kde a za jakých podmínek si svého mazlíčka pořídit. Je nutno brát v potaz, že kočka i pes je velký závazek a bude nám dělat radost po mnoho let. Tak tedy s průkazem původu, nebo bez?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?