VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Smrt koči

Otázka 29.12.2019     Kočka

Dobrý den. Včera mi zemřela kočka, v dubnu by měla 15 let. Vím, že bez vyšetření kočky, se to asi těžko posuzuje a nyní je to už zbytečné, jen mně to zajímá, mám doma ještě kocoura 15 let, kočku 8 let a kocoura 6 let. Kočka v posledních 14 dnech zvracela většinou jen čirou tekutinou, téměř bez chlupů, občas nestrávené granule, většinou se už neúčastnila her, jako to mladší, ale přisuzovala jsem to jejímu věku. V pátek ráno sežrala kapsičku, napila se. Odpoledne, když chodila, jakoby občas zavrávorala, večer už se přímo motala, už ani nebyla schopna vylézt do kočičího záchodu a vyčůrala se vedle. Večer už vůbec nechodila, uložila jsem ji na gauč, připadalo mi, že má v nohou křeč, přední nohy měla nepřirozeně natažené, zadní nohy neměla ani pod sebou, hlavu měla pořád podivně vykrivenou dozadu, i když jsem se jí snažila pokládat na polštář. Uvažovala jsem o veterináři, ale byl pátek večer, nevím, jestli by jí pomohl, protože v sobotu dopoledne zemřela, nebyla jsem doma, musela jsem být dopoledne v práci. Když jsem ji našla u tlamy měla trošku krve, ale pod sebou měla hodně mokro, nevím, jestli jí selhaly ledviny, nebo to bylo stáří nebo něco jiného. Jen mne zajímá Váš názor. Děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Za prvé bychom doporučili příště uvazovat o veterináři podstatne dříve pokud se u starší kočky projeví zdravotní obtíže. Dva týdny jsou dost dlouhá doba v životě kočky a to se i z banalniho problému muže vyklubat cokoliv. Jinak opravdu nejde bez pitvy určit příčina smrti a tím ani odpovědět zda jsou ostatní kocky v ohrožení nebo ne. Hezky večer

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?