CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

slintání u kotěte

Otázka 8.2.2018     Kočka

Dobrý den,ujali jsme se kotěte,bylo slabé a zimu by pravděpodobně nepřežilo ve venkovním prostředí.Kotě slintalo,bez průjmu,naopak stolice byla pravidelná a tuhá.Navštívili jsme veterináře,dostali jsme ATB,slintání ustalo.Kotě hravé,žralo.Stolice při užívání ATB řídká i vícekrát denně.Po cca 5-ti dnech po dobrání atb,opět slintání.Přišli jsme na to žě má dočasný i trvalý špičák.Opět atb ,stav se upravil,po dobu užívání atb vše v pořádku,kotě žere,je hravé veselé.Nyní mu byly dočasné zuby ostraněny jako možná příčina slintání,po 5 -ti dnech po skončení léčby opět slintá,přestalo žrát.Před výkonem provedeny rozbory krve i biochenie,kde není problém.V období slintání vyhledává více náš kontakt,silně se tiskne za krk,zatíná drápky,což v období bez slintání nedělá.mohlo by se jednat o projev nějaké metabolické poruchy,kdy atb "uklidní chod" orgánů

Odpověď Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud antibiotika zabírají,ale jen dočasně, prodloužila bych jejich užívání i na několik týdnů a případně zvolila jiné silné a spolehlivé - např. cefalosporiny vyšších generací nebo přípravek Veraflox. Vzhledem k tomu, že nevím, které a jak dlouho jste užívali, tak mohu jen takto spekulovat,. Záněty ve slinných žlázách se často a rády schovávají a poté vracejí. Nezapomínejte na důsledné a opakované odčervení, ideálně i kapkou, která usmrtí i larvální stádia, např. Advocate, Broadline, Stronghold.

Další zajímavý obsah

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?