CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

slintání u kotěte

Otázka 8.2.2018     Kočka

Dobrý den,ujali jsme se kotěte,bylo slabé a zimu by pravděpodobně nepřežilo ve venkovním prostředí.Kotě slintalo,bez průjmu,naopak stolice byla pravidelná a tuhá.Navštívili jsme veterináře,dostali jsme ATB,slintání ustalo.Kotě hravé,žralo.Stolice při užívání ATB řídká i vícekrát denně.Po cca 5-ti dnech po dobrání atb,opět slintání.Přišli jsme na to žě má dočasný i trvalý špičák.Opět atb ,stav se upravil,po dobu užívání atb vše v pořádku,kotě žere,je hravé veselé.Nyní mu byly dočasné zuby ostraněny jako možná příčina slintání,po 5 -ti dnech po skončení léčby opět slintá,přestalo žrát.Před výkonem provedeny rozbory krve i biochenie,kde není problém.V období slintání vyhledává více náš kontakt,silně se tiskne za krk,zatíná drápky,což v období bez slintání nedělá.mohlo by se jednat o projev nějaké metabolické poruchy,kdy atb "uklidní chod" orgánů

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud antibiotika zabírají,ale jen dočasně, prodloužila bych jejich užívání i na několik týdnů a případně zvolila jiné silné a spolehlivé - např. cefalosporiny vyšších generací nebo přípravek Veraflox. Vzhledem k tomu, že nevím, které a jak dlouho jste užívali, tak mohu jen takto spekulovat,. Záněty ve slinných žlázách se často a rády schovávají a poté vracejí. Nezapomínejte na důsledné a opakované odčervení, ideálně i kapkou, která usmrtí i larvální stádia, např. Advocate, Broadline, Stronghold.

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Parazité a domácí zvířata. Nerovný a často nelehký boj

V živočišné říši žije 4–5 % parazitů a to ze 1,7 milionů dosud popsaných druhů živočichů. Přesný počet cizopasníků nebudeme vědět, dokud nebudou popsáni všichni hostitelé. Počet ovšem není podstatný. Mnohem důležitější je informace, že množství parazitů převyšuje počet volně žijících druhů zvířat. Většina hostitelů má více cizopasníků, u člověka je jich popisováno nejméně 149 druhů. Dokonce i někteří parazité jsou současně hostiteli dalších parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Když kočka zvrací a má zažívací potíže, může to mít hned několik příčin

Onemocnění trávícího traktu koček je pro jejich majitele, hned po nemocech ledvin, druhou nejčastější příčinou vyhledání pomoci veterinárního lékaře. Mnoho zdravých koček, bez příznaků apatie či sníženého apetitu může ojediněle zvracet. Nejčastěji se jedná se o krátkodobé dietetické chyby nebo problémy s vylučováním trichobezoárů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?