CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

slintání u kotěte

Otázka 8.2.2018     Kočka

Dobrý den,ujali jsme se kotěte,bylo slabé a zimu by pravděpodobně nepřežilo ve venkovním prostředí.Kotě slintalo,bez průjmu,naopak stolice byla pravidelná a tuhá.Navštívili jsme veterináře,dostali jsme ATB,slintání ustalo.Kotě hravé,žralo.Stolice při užívání ATB řídká i vícekrát denně.Po cca 5-ti dnech po dobrání atb,opět slintání.Přišli jsme na to žě má dočasný i trvalý špičák.Opět atb ,stav se upravil,po dobu užívání atb vše v pořádku,kotě žere,je hravé veselé.Nyní mu byly dočasné zuby ostraněny jako možná příčina slintání,po 5 -ti dnech po skončení léčby opět slintá,přestalo žrát.Před výkonem provedeny rozbory krve i biochenie,kde není problém.V období slintání vyhledává více náš kontakt,silně se tiskne za krk,zatíná drápky,což v období bez slintání nedělá.mohlo by se jednat o projev nějaké metabolické poruchy,kdy atb "uklidní chod" orgánů

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud antibiotika zabírají,ale jen dočasně, prodloužila bych jejich užívání i na několik týdnů a případně zvolila jiné silné a spolehlivé - např. cefalosporiny vyšších generací nebo přípravek Veraflox. Vzhledem k tomu, že nevím, které a jak dlouho jste užívali, tak mohu jen takto spekulovat,. Záněty ve slinných žlázách se často a rády schovávají a poté vracejí. Nezapomínejte na důsledné a opakované odčervení, ideálně i kapkou, která usmrtí i larvální stádia, např. Advocate, Broadline, Stronghold.

Další zajímavý obsah

Pes a kočka s průkazem původu: nutnost, nebo předražený papír?

Chov plemen psů a koček podléhá mnoha trendům. Některým lidem na trendech nezáleží a chtějí jen udělat dobrý skutek a pořídí si nalezence z útulku. Jiní mají jasnou představu o plemeni a tady už nastává otázka, kde a za jakých podmínek si svého mazlíčka pořídit. Je nutno brát v potaz, že kočka i pes je velký závazek a bude nám dělat radost po mnoho let. Tak tedy s průkazem původu, nebo bez?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak kočce čistit zuby

Vaší kočce byste měli zuby čistit už kotěcího věku. Je to rituál, který by měl být nedílnou součástí všech povinností, které vůči vašemu čtyřnohému příteli máte. Předejte tak problémům s dutinou ústní jako jsou záněty dásní, zápach až případné vypadávání zubů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?