CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

slintání u kotěte

Otázka 8.2.2018     Kočka

Dobrý den,ujali jsme se kotěte,bylo slabé a zimu by pravděpodobně nepřežilo ve venkovním prostředí.Kotě slintalo,bez průjmu,naopak stolice byla pravidelná a tuhá.Navštívili jsme veterináře,dostali jsme ATB,slintání ustalo.Kotě hravé,žralo.Stolice při užívání ATB řídká i vícekrát denně.Po cca 5-ti dnech po dobrání atb,opět slintání.Přišli jsme na to žě má dočasný i trvalý špičák.Opět atb ,stav se upravil,po dobu užívání atb vše v pořádku,kotě žere,je hravé veselé.Nyní mu byly dočasné zuby ostraněny jako možná příčina slintání,po 5 -ti dnech po skončení léčby opět slintá,přestalo žrát.Před výkonem provedeny rozbory krve i biochenie,kde není problém.V období slintání vyhledává více náš kontakt,silně se tiskne za krk,zatíná drápky,což v období bez slintání nedělá.mohlo by se jednat o projev nějaké metabolické poruchy,kdy atb "uklidní chod" orgánů

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud antibiotika zabírají,ale jen dočasně, prodloužila bych jejich užívání i na několik týdnů a případně zvolila jiné silné a spolehlivé - např. cefalosporiny vyšších generací nebo přípravek Veraflox. Vzhledem k tomu, že nevím, které a jak dlouho jste užívali, tak mohu jen takto spekulovat,. Záněty ve slinných žlázách se často a rády schovávají a poté vracejí. Nezapomínejte na důsledné a opakované odčervení, ideálně i kapkou, která usmrtí i larvální stádia, např. Advocate, Broadline, Stronghold.

Další zajímavý obsah

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?