Kastrace kocoura: názor veterináře
Kastrace kocoura je jednoduchý chirurgický zákrok, nicméně mnoho chovatelů považuje kastraci za zbytečnou, protože kocouři nenosí domů koťata.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 4.1.2021 Kočka
Dobrý den, můj kocour( cca 1rok)má i po kompletním odčervení neustále průjem.Veterinář nám dal na zastavení průjmu Enterozoo gel,který do kocoura dostanu jen stěží.Smecta nefunguje....rýže s mrkví na půl s konzervou též ne..Jako další krok při nezastavení průjmu budou prý antibiotika.Zbylo mi platíčko NOROCLAV 40/10mg mohu je kocourovi začít dávat? děkuji Králová
Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, určitě to zkonzultujte s Vaším vet.lékařem, já Vám na dálku nemohu doporučit atb bez vyšetření pacienta. Na průjem bych volila atb jiné skupiny a určitě bych úvodem doporučila jednodenní hladovku a nějaká probiotika, popř aktivní uhlí. S přáním hezkého dne Monika Klimplová
Reakce od tazatele
Dobrý den, děkuji za odpověd.....hladovka no tak to mě sežerou mám jich celkem deset,většinou zachráněných z ulice.Aktivní uhlí jsem mu též dávala (bojím se dávkování tak jsem mu jen tak lehce posypala jídlo).Probiotika jsem mu též sypala na jídlo dle rady veterináře.Bohužel nic nepomáhá nemá už sice vodový průjem ale skoro kašovitou stolici.Zřejmě mi nezbývá nic než dojíždět několikrát na atb k veterináři. Každopádně velmi pěkně děkuji. Králová
Kastrace kocoura je jednoduchý chirurgický zákrok, nicméně mnoho chovatelů považuje kastraci za zbytečnou, protože kocouři nenosí domů koťata.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK„Dobrý den, jdeme na roční,“ zahlásí majitel ve dveřích a veterinář ho vzápětí zahrne lavinou otázek. „Má nějaký problém? Zvracení? Průjem?“ „Ale my jdeme jenom na injekci,“ protestuje majitel. Také si myslíte, že očkování je jen injekce?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKDruh lilie známý jako Stargazer je výrazný, krásný, voňavý – a jedovatý. Zejména pro kočky. Tyto lilie – a jejich botanické příbuzné, včetně lilie dlouhokvěté, denivky, asijské lilie a tygří lilie – jsou stálicemi květinových vazeb a oblíbila si je řada zahradníků.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPsí uši mají samočisticí schopnost, nemusíte je tedy uzkostlivě střežit a čistit. Problém s nimi nastává tehdy, tvoří-li se zvířátku maz v uších až příliš. Pak je na místě zasáhnout, aby nedošlo k zánětu a jiným komplikacím.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNaši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKS příchodem jara se tématem číslo jedna alespoň na chvíli každoročně stává klíště, jeho výskyt, přenos onemocnění, prevence a zacházení s ním. Netýká se to samozřejmě jen lidí, ale i domácích mazlíčků. Jak tedy proti klíšťatům efektivně bojovat?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2026 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!