VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Probiotika nebo pagnamin

Otázka 24.7.2022     Kočka

Dobrý den chtěla jsem se zeptat - mám skoro ročního kocourka a jednou týdně zvrací. Nic nepomáhá (ačkoliv mu do snídaně dávám 1/4 famosanu, stejně jednou týdně zvrací), Miamor snack - malt. dávám každý týden, plus granulky proti bezoárum a na srst a vyčesávám ho. Dvakrát do týdně mu dávám Entero gel. (1/2 kavové lžičky) Zkusila jsem už hodně možností - sjednocení značek (nešlo Josera kapsičky nejí, Granata granule průjem), krmení dvakrát denně, víckrát v malých porcích, zpomalení krmení. Všechna vyšetření v pořádku - krev, ultrazvuk, moč, naposledy jsem mu nesla bobky na rozbor v květnu (abych do něj zbytečně necpala tablety na odčervení) Kocour je zdravý, aktivní, mazlivý, stresem to není také vyvoláno používám zklidnovač Feliway Classic (a navíc si zvykl) Myslíte, že s problémem zvracení mi pomohou probiotika Purina Pro Plan Fortiflora Feline Probiotic? Nebo doplněk stravy Pagnamin a jeho případné dávkování?

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, v tomto případě za zkoušku nic nedáte. Nejprve bych vyzkoušela probiotika a poté zkusila nasadit Pangamin - ten se vyrábí přímo pro zvířata a jeho dávkování je napsáno na daném přípravku. S pozdravem MVDr. Orlovská

Další zajímavý obsah

Odborník

Lidské léky pro psy a kočky. Ano, nebo ne?

Majitelé mazlíčků si často stěžují na to, že je veterináři nutí kupovat drahé léky pro zvířata. Je potřeba uvědomit si, že humánní léčivé přípravky jsou vyvinuté pro lidi, ty veterinární pro zvířata. Neopatrným zacházením a neznalostí můžete zvířeti způsobit vážné zdravotní komplikace, v některých případech i smrt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?