CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Plstnatění srsti a následná holá místa

Otázka 11.2.2019     Kočka

Dobrý den, mám 4 roční perskou činčilu kočičku. Snažím se pravidelně vyčesávat a kartáčovat ale bohužel i když jsem se snažila ji učit už od malička nemá to moc v lásce, takže je to trošku problém. Srst se jí rychle zacuchává i kvůli tomu že po vyčesání se ihned začne lízat. Tak jsem ji musela hlavně na zádech a v oblasti boků vyholit. Abych se dostala k dotazu, všimla jsem si že má na některých místech, zejména za ušima, za krkem, v podpaží a na bříšku holou kůži (ložiska) která není nějak začervenalá ani podrážděná akorát v podpaždí má takové malinké černé tečky. S ničím se neléčí ani neměla nikdy žádné zdravotní problémy. Tohoto jsem si všimla po prvé. Mám ještě 4 měsíčního kocourka, tak se bojím zda to není nějaký přenosný parazit. Poradíte co s tím? Nebo zda raději navštívít veterinu? Děkuji za odpověď Kamila

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Činčily se o svůj kožíšek starají samy pokud mají přístup k jemnému písku. Jinak opravdu doporučujeme návštěvu veteriny na určení parazitů. Hezky den

Další zajímavý obsah

Odborník

Kočičí astma má podobné příznaky jako u člověka. Jak můžete kočce pomoci?

Kočičí astma neboli felinní alergická bronchitida je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích. Z důvodu odlišné anatomické struktury průdušek se onemocnění vyskytuje pouze u koček, nikoliv u psů. Nejčastěji postihuje jedince ve věku okolo 5–6 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi nejčastější plemena trpící astmatem patří domácí krátkosrstá kočka a siamská kočka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?