CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Otevřená rana po operaci kyčle

Otázka 20.5.2020     Kočka

Dobrý den, Ráda bych se vás zeptala na názor naší situace s naší MCO. Kocour měl operovanou kyčel (odříznutí nevyvynuteho kloubu) a rána se 5 nebo 6.den po operaci z části otevřela. Hned 1.den co jsme to zjistili jsme jeli na veterinu a bylo nám řečeno že je to ok, ale že si to nesmí lízat. Dnes, druhý den, je to ještě horsi, posílala jsem i fotky panu veterináři, vytéká mu z rány tekutina, neřekla bych vyloženě hnis ale taková jako vodička. V noci to bylo i s krví. Jsem z toho úplně nanervy, celou noc jsem nespala a kocoura stále hlídala. Doktor mi i dnes řekl, že je to v pořádku, ale přitom je rána podle nás opravdu velká a mám strach aby se mu do toho nedostala nějaká špína. Kocour má chuť k jídlu velkou, ale nepije. S límcem se nenapije vůbec a když mu sundám límec a přinesu mu misku s vodou nenapije se. Neviděla jsem ho pít. Krmíme barfem takže nějaké tekutiny má z masa, ale nevím zda to stačí. Bere antibiotika po 12h a dáváme mu je právě do masa. Je apatický a hodně spí. Jakmile mu sundám límec trochu ožije a je mu lépe, ale hned má tendenci si ránu lízat takže mu ho za chvíli zase nandám. Prosím o váš názor, zítra máme jít na vyndání stehů, neumím si představit že by měl fungovat s takovou to ránou. Panu doktorovi 100% duveruji, ale teď mám strach jestli situaci nepodceňuje. Posílám fotku, jak rána nyní vypadá. Moc děkuji za brzkou odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Pokud bude mít kocour soustavně správně nasazený límec, tak se nemusíte obávat a můžete dnes v klidu spát. Ano, rána není dokonalá, ale to se prostě stává, že ne vše se hojí dokonale. Navíc jakékoliv líznutí, byť jen jediné výrazně zhoršuje hojení a hrozí rizikem zavlečení infekce do rány, proto je ten límec tak důležitý. Určitě se tu pooperační hojení prodlouží, bude třeba ránu oplachovat a čistit desinfekcí a možná i kolega přistoupí k hojení enzymatickou mastí. Věříme, že nálada souvisí s límec a proto je dobré ho pacientovi nesundávat nikdy, lépe si na něj zvyklé a nemusí se vyrovnávat s tím, že občas ho má a pak zase ne. Hodně štěstí a trpělivosti při hojení

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?