CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Otevřená rana po operaci kyčle

Otázka 20.5.2020     Kočka

Dobrý den, Ráda bych se vás zeptala na názor naší situace s naší MCO. Kocour měl operovanou kyčel (odříznutí nevyvynuteho kloubu) a rána se 5 nebo 6.den po operaci z části otevřela. Hned 1.den co jsme to zjistili jsme jeli na veterinu a bylo nám řečeno že je to ok, ale že si to nesmí lízat. Dnes, druhý den, je to ještě horsi, posílala jsem i fotky panu veterináři, vytéká mu z rány tekutina, neřekla bych vyloženě hnis ale taková jako vodička. V noci to bylo i s krví. Jsem z toho úplně nanervy, celou noc jsem nespala a kocoura stále hlídala. Doktor mi i dnes řekl, že je to v pořádku, ale přitom je rána podle nás opravdu velká a mám strach aby se mu do toho nedostala nějaká špína. Kocour má chuť k jídlu velkou, ale nepije. S límcem se nenapije vůbec a když mu sundám límec a přinesu mu misku s vodou nenapije se. Neviděla jsem ho pít. Krmíme barfem takže nějaké tekutiny má z masa, ale nevím zda to stačí. Bere antibiotika po 12h a dáváme mu je právě do masa. Je apatický a hodně spí. Jakmile mu sundám límec trochu ožije a je mu lépe, ale hned má tendenci si ránu lízat takže mu ho za chvíli zase nandám. Prosím o váš názor, zítra máme jít na vyndání stehů, neumím si představit že by měl fungovat s takovou to ránou. Panu doktorovi 100% duveruji, ale teď mám strach jestli situaci nepodceňuje. Posílám fotku, jak rána nyní vypadá. Moc děkuji za brzkou odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Pokud bude mít kocour soustavně správně nasazený límec, tak se nemusíte obávat a můžete dnes v klidu spát. Ano, rána není dokonalá, ale to se prostě stává, že ne vše se hojí dokonale. Navíc jakékoliv líznutí, byť jen jediné výrazně zhoršuje hojení a hrozí rizikem zavlečení infekce do rány, proto je ten límec tak důležitý. Určitě se tu pooperační hojení prodlouží, bude třeba ránu oplachovat a čistit desinfekcí a možná i kolega přistoupí k hojení enzymatickou mastí. Věříme, že nálada souvisí s límec a proto je dobré ho pacientovi nesundávat nikdy, lépe si na něj zvyklé a nemusí se vyrovnávat s tím, že občas ho má a pak zase ne. Hodně štěstí a trpělivosti při hojení

Další zajímavý obsah

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?