VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Osiřelé kotě

Otázka 29.4.2021     Kočka

Dobrý den mám doma osiřelé 14-denní kotě. Můj dotaz směřuje k době krmení. Pravidelně ho krmíme každé 3 hodiny i v noci. Ráda bych věděla jestli u tak malého kotěte nemůže být ten interval delší. Když ho v noci vzbudím a chci ho nakrmit moc se mu do toho nechce radši by ještě spal a probouzí se tvrdým bříškem jako by byl napapaný. Nevím tedy jestli interval mám prodloužit nebo nechat být nerada bych něco zanedbala. Kocourek je jinak zdraví pořád spí a s vyprazdňováním nemáme problém. Jediné co by mě ještě zajímalo jak často se kotě vyprazdňuje kakakaním. Většinou spíš jenom čůrá a stolici má tak jednou za den a půl.

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, intervaly krmení klidně prodlužte, přes den 3 hodiny a v noci klidně 5 hodin - koťátko si dyštak řekne mňoukáním, že má hlad. Co se týče vyprazdňování - hodně masírujte bříško vlhkým hadříkem. Mohu Vám doporučit tento článek - je v něm péče o osiřelé kotě krásně popsána veterinární lékařkou. https://www.radaveterinare.cz/kocka/clanky/osirele-kote-z-pohledu-veterinare-co-vas-ceka-213 S pozdravem MVDr. Orlovská

Další zajímavý obsah

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?