CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

nemocná kočka

Otázka 13.11.2019     Kočka

Dobrý den, chtěla bych radu ohledně mého 12 - ti letého kocourka. Poslední dobou /cca půl roku/ abnormálně jí a pije,hubne, ze 4 kg má již 2,8 kg. Navíc se objevila bílá stolice, zapáchající sladce po tvarůžkách s příměsí čerstvé krve. Stolice je mazlavá, působí jako tuhé lepidlo. Dle veterinářů jsou odběry krve v pořádku. USG břicha jsme nedělaly, před měsícem jsme nechaly vyšetřit krev na štítnou žlázu,kdy se potvrdila hyperthyreóza(výsledek byl kolem 41,po dalších 14 dnech přes 60). Nasadila se léčba: Felimazole 2,5mg 1-0-1 tbl.,za týden nás čekají kontrolní odběry. Kocourek byl vždy hravý,mazlivý, nyní se straní společnosti,nehraje si, leží na ledničce, chodí se často najíst,napít, vyprázdnit.Jeho srst je rozčepýřená,vypadává, na nožkách a kolem zadečku je mastná,místy tvrdá.Stolici jsem odebrala, na parazity je negativní, bylo nám doporučeno zakoupit Pancreolan a dávat půl tbl. jednou denně./kvůli mastné stolici/. Nejsem úplně spokojená,proto se obrácím na Vás o Váš názor,popř.radu. Předem děkuji. Jana Bártková.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, U takového pacienta bychom doporučili pořádně vyšetřit celého pacienta aby se odhalila příčina, krevní obraz, rentgen a ultrazvuk břicha by měl být začátek od kterého se pak budou odvíjet další vyštření. Pokud pacient neprospívá, je třeba zjistit proč a obzvlášť ve vyšším věku. Hezký den

Další zajímavý obsah

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?