CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

nemocná kočka

Otázka 13.11.2019     Kočka

Dobrý den, chtěla bych radu ohledně mého 12 - ti letého kocourka. Poslední dobou /cca půl roku/ abnormálně jí a pije,hubne, ze 4 kg má již 2,8 kg. Navíc se objevila bílá stolice, zapáchající sladce po tvarůžkách s příměsí čerstvé krve. Stolice je mazlavá, působí jako tuhé lepidlo. Dle veterinářů jsou odběry krve v pořádku. USG břicha jsme nedělaly, před měsícem jsme nechaly vyšetřit krev na štítnou žlázu,kdy se potvrdila hyperthyreóza(výsledek byl kolem 41,po dalších 14 dnech přes 60). Nasadila se léčba: Felimazole 2,5mg 1-0-1 tbl.,za týden nás čekají kontrolní odběry. Kocourek byl vždy hravý,mazlivý, nyní se straní společnosti,nehraje si, leží na ledničce, chodí se často najíst,napít, vyprázdnit.Jeho srst je rozčepýřená,vypadává, na nožkách a kolem zadečku je mastná,místy tvrdá.Stolici jsem odebrala, na parazity je negativní, bylo nám doporučeno zakoupit Pancreolan a dávat půl tbl. jednou denně./kvůli mastné stolici/. Nejsem úplně spokojená,proto se obrácím na Vás o Váš názor,popř.radu. Předem děkuji. Jana Bártková.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, U takového pacienta bychom doporučili pořádně vyšetřit celého pacienta aby se odhalila příčina, krevní obraz, rentgen a ultrazvuk břicha by měl být začátek od kterého se pak budou odvíjet další vyštření. Pokud pacient neprospívá, je třeba zjistit proč a obzvlášť ve vyšším věku. Hezký den

Další zajímavý obsah

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?