CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Lysina v srsti

Otázka 9.5.2019     Kočka

Dobrý den, mám doma 2 roky starou kočku domácí, která s námi žije od malinka v baráku. Před 10 dny jsem na ní začala pozorovat časté škrábání za pravým uchem a pod krkem. Když se škrábání projevovalo častěji (několikrát denně) navštívila jsem veterináře. Po konzultaci mi bylo řečeno, že by to mohla být plíseň a dal jí jehlu pod kůži (netuším co to bylo v očkovacím průkaze není záznam). Předepsal i mast Vetramil, která je jen jak jsem si přečetla v příbalovém letáku na zahojení kůže. Po 14 dnech máme jít znovu na jehlu a vše mělo být v pořádku. Domnívám se, že léčba či kožní problém mohl být zvolen špatně - kočka se stále škrábe ikdyž už jen za uchem asi 2x denně - nejvíce ráno po probuzení. Lysina za uchem se jí ale stále zvětšuje. Dozvěděla jsem se také, že plíseň je přenosná i na lidi, jsem v 5 měsíci těhotenství a tak mě to trochu děsí. Chtěla bych se zeptat zda by druhé očkování mohlo již pomoci a nebo by se mohlo jednat o jinou nemoc? V příloze zasílám foto. Rány jsou již natřené mastí. Předem děkuji za pomoc K.Peňázová

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace ROCOVET PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bez vyšetření kočičky nelze určit, o co se jedná. Může jít o plísňové onemocnění, ale také i o parazitární (svrab) a jiné. Nevím, co Vaše kočka dostala injekčně, pokud si nejste jistá, můžete se obrátit na jiné pracoviště o konzultaci. Hezký den

Další zajímavý obsah

Odborník

Když kočka zvrací a má zažívací potíže, může to mít hned několik příčin

Onemocnění trávícího traktu koček je pro jejich majitele, hned po nemocech ledvin, druhou nejčastější příčinou vyhledání pomoci veterinárního lékaře. Mnoho zdravých koček, bez příznaků apatie či sníženého apetitu může ojediněle zvracet. Nejčastěji se jedná se o krátkodobé dietetické chyby nebo problémy s vylučováním trichobezoárů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

7 důvodů, proč váš pes nebo kočka tloustne

Váš mazlíček má nadváhu a vy jako svědomití majitelé jste udělali všechna opatření, aby zhubnul – upravili jste mu jídelníček, chodíte častěji a na delší procházky, a přesto se stav nelepší. Dokonce se zdá, že ještě přibírá? Pokud věc neřeší ani dieta, ani pohyb, tak je problém někde jinde.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?