CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Lupy v srsti

Otázka 25.1.2017     Kočka

Dobrý den. Mám 9letou kočku MCO . Zdržuje se pouze v bytě, ven nechodí - bojí se. Má hustou srst a je problém s česáním. Loni měla ,,krátký střih,, . Srst jí dorostla a na zádech, především u ocasní části se jí objevily lupy. Nejde o žádné parazity , zřejmě problém se srstí. Na zadních nohách se jí srst hodně mastí. Používám suchý šampon a snažím se vyčesávat. Zkoušela jsem změnit granule - máme Purinu , občas přemražené syrové maso hovězí, nebo kuřecí prsa. Zřejmě ji nechám na jaře zase ostříhat, jenže je zde problém. Je bojácná a reaguje divoce - ve stresu- kouše, škrábe . K ostříhání musela dostat narkozu. Je to svérázná kočka . Děkuji za radu - jak se zbavit lupů v srsti. Podotýkám, že veterináře se bojí a reaguje šíleným způsobem. Veterinář se bojí naopak kočky. :-( .

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, problém bude v husté srsti, pod kterou pokožka "trpí". V první řadě bych doporučila místa alespoň vystříhat, abyste se dostala k pokožce a mohla zbytek chlupů rozčesat. Následně bych použila kvalitní šampon (pokud jste schopna kočku vykoupat alespoň 1xtýdně). Dobrou zkušenost mám s šamponem Sebolytic od Virbacu, který je právě určený proti šupinatění. Někdy bývá problém i v oblasti stravy, ale pokud vám změna nepřinesla žádné zlepšení, bude se jednat zřejmě jen o ty plstnatějící chlupy. Můžete přidat potravní doplňky- nenasycené mastné kyseliny, např. v kvalitní lososový olej. U koček se stříhání (holení) provádí v sedaci nebo v anestezii. Dobrovolně se nechá ostříhat málokterá kočka, ale pokud se vám ji ostříhat povede, alespoň na čas se pokožce uleví.

Další zajímavý obsah

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?