CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Lupy v srsti

Otázka 25.1.2017     Kočka

Dobrý den. Mám 9letou kočku MCO . Zdržuje se pouze v bytě, ven nechodí - bojí se. Má hustou srst a je problém s česáním. Loni měla ,,krátký střih,, . Srst jí dorostla a na zádech, především u ocasní části se jí objevily lupy. Nejde o žádné parazity , zřejmě problém se srstí. Na zadních nohách se jí srst hodně mastí. Používám suchý šampon a snažím se vyčesávat. Zkoušela jsem změnit granule - máme Purinu , občas přemražené syrové maso hovězí, nebo kuřecí prsa. Zřejmě ji nechám na jaře zase ostříhat, jenže je zde problém. Je bojácná a reaguje divoce - ve stresu- kouše, škrábe . K ostříhání musela dostat narkozu. Je to svérázná kočka . Děkuji za radu - jak se zbavit lupů v srsti. Podotýkám, že veterináře se bojí a reaguje šíleným způsobem. Veterinář se bojí naopak kočky. :-( .

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, problém bude v husté srsti, pod kterou pokožka "trpí". V první řadě bych doporučila místa alespoň vystříhat, abyste se dostala k pokožce a mohla zbytek chlupů rozčesat. Následně bych použila kvalitní šampon (pokud jste schopna kočku vykoupat alespoň 1xtýdně). Dobrou zkušenost mám s šamponem Sebolytic od Virbacu, který je právě určený proti šupinatění. Někdy bývá problém i v oblasti stravy, ale pokud vám změna nepřinesla žádné zlepšení, bude se jednat zřejmě jen o ty plstnatějící chlupy. Můžete přidat potravní doplňky- nenasycené mastné kyseliny, např. v kvalitní lososový olej. U koček se stříhání (holení) provádí v sedaci nebo v anestezii. Dobrovolně se nechá ostříhat málokterá kočka, ale pokud se vám ji ostříhat povede, alespoň na čas se pokožce uleví.

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?