CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Lupy v srsti

Otázka 25.1.2017     Kočka

Dobrý den. Mám 9letou kočku MCO . Zdržuje se pouze v bytě, ven nechodí - bojí se. Má hustou srst a je problém s česáním. Loni měla ,,krátký střih,, . Srst jí dorostla a na zádech, především u ocasní části se jí objevily lupy. Nejde o žádné parazity , zřejmě problém se srstí. Na zadních nohách se jí srst hodně mastí. Používám suchý šampon a snažím se vyčesávat. Zkoušela jsem změnit granule - máme Purinu , občas přemražené syrové maso hovězí, nebo kuřecí prsa. Zřejmě ji nechám na jaře zase ostříhat, jenže je zde problém. Je bojácná a reaguje divoce - ve stresu- kouše, škrábe . K ostříhání musela dostat narkozu. Je to svérázná kočka . Děkuji za radu - jak se zbavit lupů v srsti. Podotýkám, že veterináře se bojí a reaguje šíleným způsobem. Veterinář se bojí naopak kočky. :-( .

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, problém bude v husté srsti, pod kterou pokožka "trpí". V první řadě bych doporučila místa alespoň vystříhat, abyste se dostala k pokožce a mohla zbytek chlupů rozčesat. Následně bych použila kvalitní šampon (pokud jste schopna kočku vykoupat alespoň 1xtýdně). Dobrou zkušenost mám s šamponem Sebolytic od Virbacu, který je právě určený proti šupinatění. Někdy bývá problém i v oblasti stravy, ale pokud vám změna nepřinesla žádné zlepšení, bude se jednat zřejmě jen o ty plstnatějící chlupy. Můžete přidat potravní doplňky- nenasycené mastné kyseliny, např. v kvalitní lososový olej. U koček se stříhání (holení) provádí v sedaci nebo v anestezii. Dobrovolně se nechá ostříhat málokterá kočka, ale pokud se vám ji ostříhat povede, alespoň na čas se pokožce uleví.

Další zajímavý obsah

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?