CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Krev ve stolici kočky - testy

Otázka 2.12.2017     Kočka

Dobré ráno, nedávno jsem našla ve stolici našeho více jak rok starého kocourka krev. Paní veterinářka říkala, že se to občas u kočkovitých šelem stává a pokud se to bude opakovat, máme přijet. Stalo se a tak jsme kocourka ihned vzali k veterinářce, která jej prohlédla a po našem naléhání i odebrala krev. Rovnou byl pro jistotu i odčerven. Testy dopadly naprosto v pořádku a byli jsme pochváleni, že takto má vypadat krásný, zdravý, vykastrovaný kocour. Zhruba 2-3 dny bylo vše v pořádku následně se vše opakovalo. Po domluvě s veterinářkou jsme tedy odebrali vzorek stolice a druhý den šel na testy. Vše bylo negativní. Problém však stále sem tam přetrvává. Nejde o velké množství krve, pouze pár kapek, kdy to poznáme opravdu především na otisku podestýlky, neboť máme dřevěné peletky. Domluvili jsme se s paní doktorkou na změně stravy. Doposud jsme měli Ontário granulky pro kastráty, nyní máme objednanou dietu na recept pro citlivá střeva. V průběhu týdne bychom jí začali malému podávat. Paní doktorce pochopitelně naprosto důvěřuji, ale další názor určitě nebude ke škodě. Jako chovatelům a nikolil lékařům nám to nepřijde zcela v pořádku, ale jsme přeji jen pouzí laikové. Kocourek je jinak naprosto v pořádku, vitální, veselý a hravý. Moc děkuji za konzultaci, Veronika

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud změna diety nepomůže, doporučil bych vám požádat vaši veterinářku o odeslání ke specialistovi - gastroenterologovi. Bude vhodné provést další diagnostiku (např. endoskopii). O normální stav se rozhodně nejedná a i méně závažná onemocnění (např. polypy, hemoroidy...) se mohou zkomplikovat, pokud se neřeší. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz.

Další zajímavý obsah

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?