CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Krev ve stolici kočky - testy

Otázka 2.12.2017     Kočka

Dobré ráno, nedávno jsem našla ve stolici našeho více jak rok starého kocourka krev. Paní veterinářka říkala, že se to občas u kočkovitých šelem stává a pokud se to bude opakovat, máme přijet. Stalo se a tak jsme kocourka ihned vzali k veterinářce, která jej prohlédla a po našem naléhání i odebrala krev. Rovnou byl pro jistotu i odčerven. Testy dopadly naprosto v pořádku a byli jsme pochváleni, že takto má vypadat krásný, zdravý, vykastrovaný kocour. Zhruba 2-3 dny bylo vše v pořádku následně se vše opakovalo. Po domluvě s veterinářkou jsme tedy odebrali vzorek stolice a druhý den šel na testy. Vše bylo negativní. Problém však stále sem tam přetrvává. Nejde o velké množství krve, pouze pár kapek, kdy to poznáme opravdu především na otisku podestýlky, neboť máme dřevěné peletky. Domluvili jsme se s paní doktorkou na změně stravy. Doposud jsme měli Ontário granulky pro kastráty, nyní máme objednanou dietu na recept pro citlivá střeva. V průběhu týdne bychom jí začali malému podávat. Paní doktorce pochopitelně naprosto důvěřuji, ale další názor určitě nebude ke škodě. Jako chovatelům a nikolil lékařům nám to nepřijde zcela v pořádku, ale jsme přeji jen pouzí laikové. Kocourek je jinak naprosto v pořádku, vitální, veselý a hravý. Moc děkuji za konzultaci, Veronika

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud změna diety nepomůže, doporučil bych vám požádat vaši veterinářku o odeslání ke specialistovi - gastroenterologovi. Bude vhodné provést další diagnostiku (např. endoskopii). O normální stav se rozhodně nejedná a i méně závažná onemocnění (např. polypy, hemoroidy...) se mohou zkomplikovat, pokud se neřeší. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz.

Další zajímavý obsah

Jak kočce čistit zuby

Vaší kočce byste měli zuby čistit už kotěcího věku. Je to rituál, který by měl být nedílnou součástí všech povinností, které vůči vašemu čtyřnohému příteli máte. Předejte tak problémům s dutinou ústní jako jsou záněty dásní, zápach až případné vypadávání zubů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?