CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Krev ve stolici kočky - testy

Otázka 2.12.2017     Kočka

Dobré ráno, nedávno jsem našla ve stolici našeho více jak rok starého kocourka krev. Paní veterinářka říkala, že se to občas u kočkovitých šelem stává a pokud se to bude opakovat, máme přijet. Stalo se a tak jsme kocourka ihned vzali k veterinářce, která jej prohlédla a po našem naléhání i odebrala krev. Rovnou byl pro jistotu i odčerven. Testy dopadly naprosto v pořádku a byli jsme pochváleni, že takto má vypadat krásný, zdravý, vykastrovaný kocour. Zhruba 2-3 dny bylo vše v pořádku následně se vše opakovalo. Po domluvě s veterinářkou jsme tedy odebrali vzorek stolice a druhý den šel na testy. Vše bylo negativní. Problém však stále sem tam přetrvává. Nejde o velké množství krve, pouze pár kapek, kdy to poznáme opravdu především na otisku podestýlky, neboť máme dřevěné peletky. Domluvili jsme se s paní doktorkou na změně stravy. Doposud jsme měli Ontário granulky pro kastráty, nyní máme objednanou dietu na recept pro citlivá střeva. V průběhu týdne bychom jí začali malému podávat. Paní doktorce pochopitelně naprosto důvěřuji, ale další názor určitě nebude ke škodě. Jako chovatelům a nikolil lékařům nám to nepřijde zcela v pořádku, ale jsme přeji jen pouzí laikové. Kocourek je jinak naprosto v pořádku, vitální, veselý a hravý. Moc děkuji za konzultaci, Veronika

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud změna diety nepomůže, doporučil bych vám požádat vaši veterinářku o odeslání ke specialistovi - gastroenterologovi. Bude vhodné provést další diagnostiku (např. endoskopii). O normální stav se rozhodně nejedná a i méně závažná onemocnění (např. polypy, hemoroidy...) se mohou zkomplikovat, pokud se neřeší. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz.

Další zajímavý obsah

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pomoc! Moje kočka je asi obézní

Kočičí obezita dosáhla v posledních letech podle některých veterinářů téměř epidemických rozměrů. Obezita je obecně přijímána jako nejběžnější nutriční problém psů a koček. Podle zkušeností odborníků, až jedna třetina bytových koček trpí nadváhou, mnohé z nich jsou však již obézní, v některých případech aniž by o tom jejich majitelé veděli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?