CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Krátkodobé záchvaty

Otázka 13.10.2019     Kočka

Dobrý den, máme 10 týdenní koťata. Jsou to nalezení. Jejich mamka se s nimi usadila v našem koši na prádlo. Všechna jsou čilá a v pořádku. Přesto jsme si u jednoho kocourka všimli, že před těmi dny začal občas slinit. V sobotu, kdy jsme doma, jsme zjistili, že se jedná o slintáni z tlamicky a to v krátkých zachvatech. Kdy najednou strne nebo se i mírně třese, začnou mu téct sliny z tlamicky. Toto po krátké době, asi půl minutě ustane, načež začne kotě mnoukat. Že začatku se nechalo hladit. Ted už se straní koťatům u lidem. Včera, jsem pozorovala tento stav několikrát, intervaly jsou různé, kolem 1,5 - 3 hodin. Záchvatu nepredchazi žádná aktivita. Kotě většinou spí. Navštívili jsme veterináře, ten nezjistil zánět ani teplotu. Bříško je dle něj v pořádku. Předepsal koteti kapky s konopím a mě velice tucnou fakturu. Kotě se po návštěvě veterináře najedlo a vykonalo potřebu (normální, tuhá). Nevím si rady co s tím, můžete mi poradit? Koťátko by mělo jít za dva týdny k novým majitelům a já jim ho chci předat v pořádku. Děkuji, Šebestová

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, paní Šebestová. Diagnostikovat něco u malého kotěte s tak nespecidickými problémy je obtížné. Příčin může být spousta - infekce, metabolické problémy, i onemocnění centrální nervové soustavy. Diagnostika bude náročná a nákladná. Zatím bych kotě každopádně k novým majitelům nedávala a pokud se nechcete pustit do komplexního vyšetřování, radila bych počkat, jestli a jak se bude onemocnění vyvíjet. Je samozřejmě možné i to, že příznaky vymizí stejně, jako vznikly a tuto variantu Vám velice přeji.

Další zajímavý obsah

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Škrábe vaše kočka po nábytku? Zde je 9 tipů, jak ji to odnaučit

Vaše sladká kočička dokáže být pěkná šelma. Škrábání je jedním ze základních kočičích instinktů. Ve volné přírodě si tak mimo jiné označují svá teritoria a odstraňují odumřelé buňky z drápů. Proti škrábání je potřeba včas zasáhnout. Pokud se vám nepodaří odnaučit ji to na sto procent, jistě tento zlozvyk dokážete výrazně zmírnit trpělivým a láskyplným přístupem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?