CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kocourek v noci naříká

Otázka 13.8.2019     Kočka

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Je to skoro dva měsíce, co jsme se přestěhovali do nového bytu. Máme kočičku a kocourka. Dotaz se týká našeho kocourka. Na bývalém bytě se, když byl malý, bál tmy a tak se mu nechávalo světýlko a byl klid. Teď po přestěhování, jakmile padne tma, kocourek chodí po celém bytě a naříká, mňouká, posedává vždycky jen chvíli, pak si jde jinam, ale není klidný. Oba jsou vykastrovaní. Přes den si s nimi hrajeme, chodí i na procházku, jsou oba naučení na vodítko, přes den, když jsme v práci,tak si i sami vyhrají, mají spoustu hraček a škrabadel. Kocourkovi jsme pořídili i difuzér s kočičími feromony na uklidnění, ale nic nepomáhá. Zvláštní je, že když jedeme na víkend k rodičům, tak ani v jednom baráku to nedělá, ani na starém bytě tohle nedělával. Druhá kočička je naprosto v pohodě. Kocourek jí, pije, chodí na wc, hraje si. Jen jak padne tma, tak začne tohle. Čekali jsme, že to přejde, než si zvykne.. Čím by to mohlo prosím být ? Jak bychom mu mohli pomoct, co ho může trápit ? Děkuji moc za rady.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 - Satalice PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Měli by jste si najít specialistu na poruchy chování u koček a navštívit ho, aby kocourka vyšetřil. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Měli by jste si najít specialistu na poruchy chování u koček a navštívit ho, aby kocourka vyšetřil. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Lidské léky pro psy a kočky. Ano, nebo ne?

Majitelé mazlíčků si často stěžují na to, že je veterináři nutí kupovat drahé léky pro zvířata. Je potřeba uvědomit si, že humánní léčivé přípravky jsou vyvinuté pro lidi, ty veterinární pro zvířata. Neopatrným zacházením a neznalostí můžete zvířeti způsobit vážné zdravotní komplikace, v některých případech i smrt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?