CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kocourek kočicí mor

Otázka 19.5.2020     Kočka

Dobrý den, mám kocourka je mu deset let a z ničeho nic přestal jíst a začal ztrácet na váze. Byl jsem na veterině a veterinářka mu koukla do očí a a prohmatala a zjistila že má na ledvině nádor velký jako dvě křepelčí vajíčka. Řekla mě že má kočičí mor - Panleukopenie, předepsala mu PREDNISON 5 čtvrt tablety ráno a čtvrt večer. Žere trochu a pije taky ale dříve žral více. Chci se Vás zeptat zda je to ideální léčba. Děkuji moc

Veterinář odpovídá Stanislav Zbořil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bohužel vám nemohu říct jestli je zvolená léčba ideální, jelikož jsem kocourka neviděl ani sám nevyšetřil. Obecně vzato by bylo nejlepší po klasifikaci nádorového procesu na ledvině, v případě že by to stav kocourka umožnil, přistoupit k operativnímu odstranění postižené ledviny i s nádory. Panleukopenie v tomto případě figuruje jako vedlejší nález, který operaci ztěžuje (nevylučuje). Prednisolon se využívá v udržovací terapii, u většiny neoplastických změn není léčebný, ale zlepšuje stav pacienta. Pokud máte jakékoliv pochybnosti zajděte na specializovanou kliniku se zaměřením na onkologické pacienty (na těchto pracovištích disponují více zkušenostmi i více léčebnými protokoly)

Další zajímavý obsah

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?