VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kocourek Cyril se nudí a nechce si moc hrát

Otázka 29.9.2020     Kočka

Dobrý den, prosím o radu ohledně našeho kocoura. Je mu 6 let. Dříve chodil ven, ale od doby, co onemocněl průjmem, nechutenství, a musel brát antibiotika, je stále doma. Venku hodně jedl myši, a tak máme strach, jestli neměl ty zažívací problémy z toho. Celý život ho provází jistá znuděnost, většina pokusů o hraní je neúspěšná. Myšky, kuličky, ruličky, hračky nechce, jen kouká. Pokus o hru je úspěšný jen na pár minut denně, jinak si hrát nechce. Oproti tomu ale občas útočí na nohy s vytaženými drápky, kouše, a někdy se pokouší i vyskočit na obličej. Co s ním dělat, když pokusy o hru odmítá, a přitom je z nudy agresivní a také mňouká. Zdravotně je v pořádku, veterinář mu dělal kompletní rozbory včetně sona. Jak ho zabavit? Ani z otevřeného okna koukat ho nebaví. Zkoušeli jsme denně přestavovat nábytek, má i kočičí tunel, schody, různé prolézačky, ale jakoby mu to nestačilo. Jo a má ještě teď rok nového kočičího kamaráda. Občas si spolu hrají, ale také ho to na dlouho nezabaví. Doplňuji,  že máme rodinný dům. Děkuji za rady. :-)

Veterinář odpovídá Veterinární klinika Zodiacus 97 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, lze zkusit ještě laserové ukazovátko, případně lze zkusit na chvíli zabavit míčky, do který se dají poschovávat pamlsky. Pokud si kocourek hrát nechce, nijak ho nepřesvědčíte. Agrese nemusí být jen z nudy. Lépe by vám poradil odborník, který se zabývá chováním koček (např. paní Klára Nevečeřalová - https://www.bad-kitty.cz/ , apod.) S přáním hezkého dne MVDr. Bečicová

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Co potřebuje koťátko, když si ho přinesete domů

Vzpomínáte si ještě, kdy jste si přinesli tu malou, chlupatou, roztomilou kuličku domů? Přestože jsou kočky celkem nenáročná domácí zvířata, většina lidí se jim snaží poskytnout o nejlepší od krmiva po pelíšek. Pokud s chovem kočičky teprve začínáte, možná se vám bude hodit pár tipů, jak se na příchod ochmýřené radosti připravit a co jí poskytnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?