VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

kočka zvrací

Otázka 13.3.2024     Kočka

15 ti letý kastrovaný kocour žijící celý život v bytě někdy chvíli požrádle, ale většinou nad ránem (tak 6 hodin po žrádle) zvrací, ale hned se dožaduje žrádla. Jak mu pomoci?

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, zvrací žlutou tekutinu a pěnu? S pozdravem Orlovská

Reakce od tazatele

Brzy po žrádle zvrací nestrávenou stravu, po delší době zvrací drobné zbytky kapsičky a hnědou vodu bez pěny., déle po stravě zvrací po namáhavém dávení bezbarvé hleny. Jinak se chová normálně. Děkuji za odpověď.

Reakce od veterináře

Dobrý den, zkuste kocourka krmit častěji v menších porcich, v jeho věku už může být trávení hodně senzitivni. A zkuste mu dát spíse měkkou stravu ( tráví se rychleji a lépe než granule), to zvracení po delší pauze už je zase hladové zvracení, tudíž kocourek potřebuje v jeho věku zřejmě častěji jíst a nenahltat toho moc, aby nezvracel. Můžete mu ale určitě zkusit zakoupit pastu na podporu trávení a nějaká probiotika. S pozdravem Orlovská

Reakce od tazatele

Děkuji za odpověď. Granule mu již nedáváme. Dostává kapsičky nebo pastovité konzervičky. Někdy sežere kapsičku na posezení a nic. Na dnešek v noci po večerním krmení nezvracel, ráno sežral dva plátky dušené výběrové šunky natrhané na drobné kouky, které důkladně sežvýkal, ale za deset minut to bylo venku. Potom sežral půl kapsičky a zatím spokojeně spí. Zkusíme pastu a probiotika. S pozdravem Hušák.

Další zajímavý obsah

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?