CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kočka nechodí na velkou, nehraje si

Otázka 12.12.2019     Kočka

Dobrý den. Máme pouze doma v bytě kočičku, které budou v dubnu 2020 2 roky. Máme jí od jejích 2 měsíců, do té doby byla u své mámy se sourozenci. Necháváme ji pravidelně očkovat. Naposledy před měsícem jsme byli po roce na očkování. A od soboty 7.12. jsme si všimli, že je kočička divná - nehraje si, celé dny v kuse spala, polehávala, měla pootevřenou pusu s divným výrazem, přítelovi přišlo, že se jí špatně dýchá. V neděli jsme ještě vyčkali a v pondělí zašli k nám na veterinu. Ale kočička už se do té doby zlepšila - už nevypadala tak hrozně, vypadala dobře, dokonce na mě už i mrkala. Veterinářka jí vyšetřila a prohmatala, napíchali do ní 5 velkých infúzí a v úterý jsme šli znovu na kontrolu. Kočička se mírně zlepšila, dokonce se nám doma i najedla, ale stále nebyla na velké. Další den jsme vezli kočičku znovu na kontrolu, opět jí něco napíchali a vezli jsme si jí domů. Jelikož ale kočička stále nebyla ve své kůži a hlavně stále nekakala, tak jsme ji ve středu odvezli znovu na veterinu, kde si ji celý den nechali, odebrali jí krev a napíchli ji kanylu, dali klystýr. A řekli, že do konce týdne (do neděle) by měla jít kočička na záchod. Že na rentgenu nic nenašli, ledviny a játra jsou dobrý, všechny orgány na sebe krásně naléhají, že je vše dobré. Myslí si, že se kočka mohla něčím přiotrávit (ale vůbec nezvracela) a nebo že se jedná o nějakou infencki či vir. V pátek jdeme znovu na kontrolu. A ještě veterinářka zmínila FIP, ale že je to až na poslední místě v seznamu toho, co by jí mohlo být, že si to nemyslí, ale že je určitá pravděpodobnost. V pátek jdeme na kontrolu. Kočka žere, i když dnes ráno ne. Chodí na záchod čurat, ale stále nebyla na velké. Nechce si hrát, neřadí a dříve to dělala. Takže není ve své kůži. Ale už je docela v pohodě - už zmizel apatický výraz. Přesto nevíme co jí je a to nám vlastně řekli i na veterině - že nevěděí a že pokud to bude dobré, nebudeme to řešit a pokud se to zhorší, budeme hledat dál. Chtěla jsem se zeptat, jestli má cenu jít k jinému veterináři pro jiný názor. Neradi bychom něco zanedbali a hlavně chceme kočičce pomoci. Budu ráda za váš názor a jakékoli rady. Ještě jsem zapomněla říct, že nám domů dali lactulozu, kterou kočičce stříkáme do pusy, než půjdeme v pátek na kontrolu, měla by se díky tomu vykakat. Doktorka říkala, že močový měchýr je prázdný a žaludek taky a že už ve střevech něco vidí, co pak půjde ven. A že si není jistá, jestli u těch střev není něco divnéího, ale že to z rentgenu nejde poznat. Na začátku ještě říkala (na první kontrole), že se jí zdá, že má něco v bříšku, ale to rentgen vyloučil. Strašně mě vyděilo, že mluvila o FIP (smrtelné nemoci). Říkala, že by to mohlo být úplně v počáteční fázi, ale že si myslí, že tu nemoc nemá. Tak proč nám to potom vůbec říká? Ještě dodám (i když si myslím, že to na to nemá vliv), že před rokem měla kočička zlomenou nohu, ale operovali jí to a vše je naprosto v pořádku. Děkuji moc za všechny rady!!!

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý de , Pokud mate obavy a chcete další názor měnit o nic proti ničemu zajít s kočičkou k dalšímu veterináři pro další názor a uvidíte. Vemte sebou všechny výsledky vyšetření a záznamy o podaných lécích a uvidíte. Hezky den

Další zajímavý obsah

Pes a kočka s průkazem původu: nutnost, nebo předražený papír?

Chov plemen psů a koček podléhá mnoha trendům. Některým lidem na trendech nezáleží a chtějí jen udělat dobrý skutek a pořídí si nalezence z útulku. Jiní mají jasnou představu o plemeni a tady už nastává otázka, kde a za jakých podmínek si svého mazlíčka pořídit. Je nutno brát v potaz, že kočka i pes je velký závazek a bude nám dělat radost po mnoho let. Tak tedy s průkazem původu, nebo bez?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

FOR PETS: jedinečný veletrh pro domácí mazlíčky a jejich majitele

První dubnový víkend bude letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA patřit tradičnímu svátku všech zvířat. Sedmý ročník veletrhu FOR PETS nabídne vše pro čtyřnohé, dvounohé i beznohé domácí mazlíčky. Seznámíte se s novinkami na trhu a zároveň se setkáte s odborníky či zhlédnete ukázky práce se zvířaty. Doprovodný program, který připravuje Nadace na ochranu zvířat, bude i letos pestrý. Veletrh FOR PETS doplní od 6. do 9. dubna 2017 soubor veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak kočce čistit zuby

Vaší kočce byste měli zuby čistit už kotěcího věku. Je to rituál, který by měl být nedílnou součástí všech povinností, které vůči vašemu čtyřnohému příteli máte. Předejte tak problémům s dutinou ústní jako jsou záněty dásní, zápach až případné vypadávání zubů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?