CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kočka - genetická vada na konečníku

Otázka 8.8.2020     Kočka

Dobrý den, akutně prosím o radu a usměrnění. Našli jsme kotě již z otevřenými očami. Je neskutečně hravé a životaschopné, má jen jednu vadu. Jde o Atresii Ani - soudíme dle internetu a návštěvy veterináře (který se s nemocí však nikdy nesetkal prakticky ani teoreticky). Na zadečku mělo obrovskou kouli ("ampuli"?) a v nižší částí těsně nad močovou trubicí velmi malý otvor, samovolně vytvořen v tlustom střeve. Tekutější část stolice ním unikala. Co jsme věděli, to jsme vyčistili manuálně. Veterinář pak dle níž zaslaného odbor. článku udělal zákrok, kde vzniklý malý otvor zašil a na místě nepřítomného konečníku vyříznul nový, větší. Asi týden vyprazdňování spíš fungovalo díky řídkému jídlu a masírování (jídlo: kuřecí maso, namočené jemné vločky, antibiotika + probiotika 2x denně). Teď se však stolice znovu zhustila, pod ocasem se vytvořila velká koule, kotě jí nemůže vytlačit přes stávající otvor. Ani po dlouhém masírování, použití projímadla a mechanické pomoci. Zdálo se, že hoci se snaží tlačit, i stehy jsou bolavá věc pro něj (foto pošlu v další zprávě, jelikož k týhle sem to již nejde). Vedle uměle vytvořeného otvoru znovu vzniknul malý otvor. Veterinář tvrdí, že pokud tohle nepomáhá, snad kotě už jen usmrtit. Co si o tom myslíte vy? Je možné, že veterinář provedl nekvalitný zákrok a že za jiných okolností by se vylučování kotěti upravilo? Děkuji předem za Vaši odbornou radu. (Magdaléna Mezovská)

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Posuzování práce kolegy nám nepřísluší a už vůbec nepřestane internet, to muže posoudit pouze veterinární kontrola. Pokud potřebujete odbornou konzultaci v takto neobvyklém případu, můžete se obrátit přímo na kliniku veterinární fakulty v Brně, kde by se vás ujal nějak profesor- specialista. Hezky den

Další zajímavý obsah

Kočky a blechy: Jak zvládnout alergickou reakci

Vysoká citlivost na bleší kousnutí nebo alergická dermatitida (zánět kůže) bývá u koček velmi častá. Vlastně jde o nejrozšířenější onemocnění domácích mazlíčků vůbec. Ačkoli se alergie obvykle projevují mezi prvním a pátým rokem života kočky, může se alergie na blechy projevit prakticky kdykoli. Za původce alergií nebo zvýšené citlivosti jsou pak považovány bleší sliny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?