CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

kočičí křeč

Otázka 21.5.2019     Kočka

Dobrý den, máme doma asi desetiměsíčního kocoura, který nikdy nebyl nijak nemocný. Dnes k večeru se ale stala velmi zvláštní věc. Kocour se uprostřed obývacího pokoje svalil na bok a zkroutil trup. Zkřivila se mu i tlama a v nehybné póze zůstal asi deset až dvacet vteřin. Připadalo nám to doma jako nějaká křeč. Poté se pomalu zvedl a velmi zvláštní chůzí pokračoval v normální obchůzce bytu. Celou dobu od incidentu kocour střídavě otvírá a zavírá tlamu a olizuje se jako by byl po jídle, ale od té doby ještě nic nežral ani nepil. Obecně již několik dní toho moc nesnědl. Dříve jedl velmi často a hodně, ale poslední tři nebo čtyři dny se jídla skoro ani nedotkl. Velmi nás dnešní zážitek vyděsil a byly bychom rádi, kdybychom věděli, jak můžeme našemu kocourovi pomoci. Popřípadě jestli je vůbec čeho se bát... Každopádně co nejdříve navštívíme veterináře, jen nevíme co můžeme čekat. Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Vaše obavy jsou na míste, veterináře navštivte co nejdříve, je nutné komplexní vyšetření včetně neurologického. Může se jednat o závažný problém, nelze vyloučit postižení CNS nebo infekční choroby koček. Přeji Vám co nejmenší problém. Hezký den Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Pomoc! Moje kočka je asi obézní

Kočičí obezita dosáhla v posledních letech podle některých veterinářů téměř epidemických rozměrů. Obezita je obecně přijímána jako nejběžnější nutriční problém psů a koček. Podle zkušeností odborníků, až jedna třetina bytových koček trpí nadváhou, mnohé z nich jsou však již obézní, v některých případech aniž by o tom jejich majitelé veděli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak kočce čistit zuby

Vaší kočce byste měli zuby čistit už kotěcího věku. Je to rituál, který by měl být nedílnou součástí všech povinností, které vůči vašemu čtyřnohému příteli máte. Předejte tak problémům s dutinou ústní jako jsou záněty dásní, zápach až případné vypadávání zubů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Očkování koček: základní doporučitelná a volitelná očkování

Málokterý domácí mazlíček má v rámci druhu tak rozdílné podmínky života jako kočka. Kočka žijící striktně v malém bytě má pochopitelně také naprosto jiný potenciální kontakt s infekcemi než kočka volně pobíhající po celé vesnici a lovící si venku potravu. Nejen to je zapotřebí vzít v úvahu při zvažování vhodného očkování. Přinášíme doporučení ohledně vakcinace koček podle nejnovějších poznatků Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?