CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Dotaz

Otázka 15.4.2019     Kočka

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o pomoc. Mám doma dvě kočky. Obě si prošli jednou ušním svrabem a oboum jsme ho vyléčili. Po čase se naše jedna z koček začala šrabat do krve. Veterinář neprokazal opětovné onemocnění svrabem, jen snad reakce na blechy či alergie. Ted sleduju u druhé kočky také škrábání a má '' vyholenou či vškrabanou'' srst na krku a i na ťapce. Uši ji kontrolu a čistím. Doufám a zároveň si myslím, že to svrab nebude, ale nevím. Mohli byste mi poradit jaké nemoci se příznaky podobají? Popřípadě léčbu? Děkuji

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Vámi popisované příznaky mohu odpovídat velké spoustě kožních nemocí a jako všechny kožní problémy je potřeba pořádně diagnostikovat a podle výsledků diagnózy nasadit adekvátní léčbu. Určitě nejde diagnostikovat podle fotek přes internet ani podle popsaných příznaku, ty se shodují s velkou spoustou kožních onemocnění. Příčin je mnoho, ať už vámi zmínění parazité - vnitřní nebo vnější, či systémové onemocnění, plísně a tak dále...Doporučujeme tedy poradně vyšetřit a stanovit diagnózu. hezký den

Další zajímavý obsah

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Škrábe vaše kočka po nábytku? Zde je 9 tipů, jak ji to odnaučit

Vaše sladká kočička dokáže být pěkná šelma. Škrábání je jedním ze základních kočičích instinktů. Ve volné přírodě si tak mimo jiné označují svá teritoria a odstraňují odumřelé buňky z drápů. Proti škrábání je potřeba včas zasáhnout. Pokud se vám nepodaří odnaučit ji to na sto procent, jistě tento zlozvyk dokážete výrazně zmírnit trpělivým a láskyplným přístupem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pomoc! Moje kočka je asi obézní

Kočičí obezita dosáhla v posledních letech podle některých veterinářů téměř epidemických rozměrů. Obezita je obecně přijímána jako nejběžnější nutriční problém psů a koček. Podle zkušeností odborníků, až jedna třetina bytových koček trpí nadváhou, mnohé z nich jsou však již obézní, v některých případech aniž by o tom jejich majitelé veděli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?