VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Britský kocour se bojí člena rodiny

Otázka 8.4.2021     Kočka

Hezký den, máme problém s naším britským kocourem, je mu 8 let. Nikdy nebyl nějak extra mazlivý, vždy nás spíš všechny obchází, pomazlit se přijde jenom opravdu výjmečně, spíš celý den někde spí. Začal ale velice špatně reagovat na mého přítele, cca posledního půl roku..nemusí ho ani vidět, stačí mu, když slyší jeho hlas a okamžitě se začne krčit a uteče do ložnice pod postel. Vydrží tam klidně celý den, nejde ani jíst, vyčůrat se, nic...vyleze až když přítel odjede, někdy ho musíme přijít vytáhnout, protože se ani sám neukáže. Podotýkám, že mu nikdy nikdo neublížil, nic takového...nevíme, proč se tak chová, ale dost mě to štve, protože nechci, aby byl takhle permanentně ve stresu, když jsme u rodičů...nevíte, jak tohle řešit? Děkuji za radu.

Veterinář odpovídá MVDr. Daniela Korenčiaková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den,choval se kocourek takhle k vašemu prítelovi od začátku vášho vztahu? Kočky jsou extrémne citlive reagujú na nového člena rodiny,obzvlášť když jsou starší.Navrhujem, aby jste skusili poridit kocourkovy feliway,který obsahuje špeciálni feromóny,pri kterých se bude kočička cítit bezpečne.Doporučuji skusit jak adapter,tak sprej který se dá nastríkat i na vaše/pritelove ruce.Dále mužete vyskoušet hračhy se šantou,nebo laserové ukazovátko a skusit hru.Laser dokáže spod postele vytáhnut skoro každú kočičku.Bude to chcet ale čas.Zatím preju hodne trpelivosti.Dejde,prosím vede,jak to jde.S pozdravem Dr.Korenčiaková

Další zajímavý obsah

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes a kočka s průkazem původu: nutnost, nebo předražený papír?

Chov plemen psů a koček podléhá mnoha trendům. Některým lidem na trendech nezáleží a chtějí jen udělat dobrý skutek a pořídí si nalezence z útulku. Jiní mají jasnou představu o plemeni a tady už nastává otázka, kde a za jakých podmínek si svého mazlíčka pořídit. Je nutno brát v potaz, že kočka i pes je velký závazek a bude nám dělat radost po mnoho let. Tak tedy s průkazem původu, nebo bez?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Akutní ledvinné selhání u psů a koček: pozor, můžete si ho splést se zažívacími potížemi

Onemocnění ledvin jsou většinou závažná. Ledviny hrají nezastupitelnou roli v životě každému savce – psy, kočky a lidi nevyjímaje. Ledviny vylučují z těla metabolické zplodiny, udržují elektrolytovou a acidobazickou rovnováhu a podílí se na řízení objemu krve a krevního tlaku. Pokud selhávají, začne selhávat celý organismus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?