VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Britské Modré kotátko

Otázka 15.7.2021     Kočka

Dobrý den, pořídili jsme si malé kotátkko britské modré s doměním, že je to kočička a všimli jsme si, že učurává kapky moči s trochou krve. Mysleli jsme, že to možná má dehydratací, protože ten den bylo přišerne vedro a cesta domů, byla dlouhá. Ale to přesto nepřešloa náhle žačala plakat v kočičím záchodě. Zašli jsme tedy k veterináři a on kotatko vyšetřil a řekl nám tohle : že je to kocourek, co nemá varlata a jestě k tomu mu ten penis uvnitř zarůstá. Udájně je to genetická vada, kterou sám nezná a chtěl bychz se optat jestli nemáta s podobnou diagnozou zkušenosti. Protže řešení ala platit 10 000kc za operaci každé 2 nebo 3 měsíce za obřezavaní zarůstání penisu vážně nemám navýše. Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Bohužel, ani já nemám s tímto stavem žádné zkušenosti, přesto si myslím, že by jste měli navštívit referenční pracoviště / klinika Jaggy/, nebo MVDr Láznička/, aby se na to podíval ještě někdo jiný. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Očkování koček: základní doporučitelná a volitelná očkování

Málokterý domácí mazlíček má v rámci druhu tak rozdílné podmínky života jako kočka. Kočka žijící striktně v malém bytě má pochopitelně také naprosto jiný potenciální kontakt s infekcemi než kočka volně pobíhající po celé vesnici a lovící si venku potravu. Nejen to je zapotřebí vzít v úvahu při zvažování vhodného očkování. Přinášíme doporučení ohledně vakcinace koček podle nejnovějších poznatků Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?