CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

16.letý, kastrovaný kocour...

Otázka 13.10.2019     Kočka

Dobrý den. Kocoura mám přes 16 let, posledních 5 let žijeme už sami. Kocour veterinárně zdráv, volně se pohybuje z domu na zahradu kočkolezem sem tam. Posledních asi 14 dní nechce být v domě, doma se nic nezměnilo, trestán nikdy nebyl. Spí i v noci na zahradě, nechce dovnitř. Stravu konzumuje jak vždy,velmi zdatně, ale venku. Se mnou vychází stále stejně dobře, ale domů prostě nechce. Noci už jsou chladné, mám o něj strach, ale násilím /uzavřením kočkolezu/ to řešit nechci. Pane doktore, je možná nějaká porucha třeba v mozku? Tedy jeho, samozřejmě. Děkuju, docela mě to nervuje. Jan Moc, Dobřany v Orl. horách.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud koocur nemá žádné jiné projevy jakéhokoliv onemocnění, není, zatím, čeho se chytit. Někdy zvířata na počátku onemocnění více vyhledávají chlad, může to být i jen preference, která u kocoura ve vyšším věku vznikla. Zatím, dokud nemrzne, bych ho nechala dělat to, co se mu chce a sledovala bych, jestli ho něco netrápí. Určitě buďte na pozoru, jestli například nehubne. Uvidíte, co následující chladné týdny přinesou v jeho chování.

Reakce od tazatele

Děkuju, paní doktorko !

Další zajímavý obsah

Odborník

POZOR: nežádoucí reakce na očkování psů a koček

Nežádoucí reakce na očkování je jakýkoliv vedlejší projev nebo nechtěná změna zdravotního stavu zvířete, nastávající v důsledku aplikace očkovací látky. Očkování je obecně velmi démonizováno, mnohými lidmi zatracováno a je mu přisuzována spousta zcela nesmyslných a nepravdivých důsledků. Pozitiva očkování jsou neoddiskutovatelná, v tomto článku však shrneme jeho nejčastější negativní důsledky. Zaměříme se pouze na případy, kdy je vakcína správně skladovaná a správně aplikovaná, použití nevhodných preparátů nebo aplikace jinam než na určené místo nejsou předmětem tohoto článku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?