CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

16.letý, kastrovaný kocour...

Otázka 13.10.2019     Kočka

Dobrý den. Kocoura mám přes 16 let, posledních 5 let žijeme už sami. Kocour veterinárně zdráv, volně se pohybuje z domu na zahradu kočkolezem sem tam. Posledních asi 14 dní nechce být v domě, doma se nic nezměnilo, trestán nikdy nebyl. Spí i v noci na zahradě, nechce dovnitř. Stravu konzumuje jak vždy,velmi zdatně, ale venku. Se mnou vychází stále stejně dobře, ale domů prostě nechce. Noci už jsou chladné, mám o něj strach, ale násilím /uzavřením kočkolezu/ to řešit nechci. Pane doktore, je možná nějaká porucha třeba v mozku? Tedy jeho, samozřejmě. Děkuju, docela mě to nervuje. Jan Moc, Dobřany v Orl. horách.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud koocur nemá žádné jiné projevy jakéhokoliv onemocnění, není, zatím, čeho se chytit. Někdy zvířata na počátku onemocnění více vyhledávají chlad, může to být i jen preference, která u kocoura ve vyšším věku vznikla. Zatím, dokud nemrzne, bych ho nechala dělat to, co se mu chce a sledovala bych, jestli ho něco netrápí. Určitě buďte na pozoru, jestli například nehubne. Uvidíte, co následující chladné týdny přinesou v jeho chování.

Reakce od tazatele

Děkuju, paní doktorko !

Další zajímavý obsah

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Co potřebuje koťátko, když si ho přinesete domů

Vzpomínáte si ještě, kdy jste si přinesli tu malou, chlupatou, roztomilou kuličku domů? Přestože jsou kočky celkem nenáročná domácí zvířata, většina lidí se jim snaží poskytnout o nejlepší od krmiva po pelíšek. Pokud s chovem kočičky teprve začínáte, možná se vám bude hodit pár tipů, jak se na příchod ochmýřené radosti připravit a co jí poskytnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?