CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

7 znaků lásky a oddaností vaší kočky

18.3.2017    37 655 přečtení    127 hodnocení     2 komentáře

Hobby

My všichni, kdo máme kočku, chceme věřit tomu, že nás miluje stejně, jako my milujeme ji. Upřímně si ale musíme přiznat, že se tento pocit občas rovná malému zázraku, protože jsou to kočky, kdo si vybírá čas a způsob pomazlení. Přestože nejsou tak přítulné jako psi, existuje minimálně 7 znamení, jak vám kočička dává najevo svoji náklonnost.

 

Kočičí polibek

Tento projev je jedním z nejkrásnějších. Kočka je klidná, důvěřuje vám, něžně přivírá oči a pak se na vás rozněžněle podívá. Pohled za milion!

Válení packama

Rytmické šoupání předními tlapkami má vaše šelma zažité ještě z dob, kdy byla koťátko. Pokud vám vaše kočka hupsne do klína a začne si jemně takto pohrávat s vaším oblečením, můžete si být jistí, že to je znamení důvěry.

Ocas

Kočky používají svůj ocas především jako robustní kormidlo, je to také dekodér nálad a zpráv, signalizuje jím nespokojenost i získání pozornosti. Pokud se o vás něžně otřela a ocas ovinula, máte jistotu, že vás má ráda, alespoň prozatím, když má náladu.

Předení

Jeden z nejznámějších znaků spokojenosti. Když budete kočku či koťátko jemně hladit a mazlit se s ním, vrněním vám dá najevo, že je ve vaší přítomnosti ráda.

Společné spaní

Kočky jsou přebornice ve spaní. A pokud vyhledají vaši přítomnost, lehnou si k vám a chtějí tuto nejlepší chvíli svého života s vámi sdílet, pak si můžete být jístí, že vám vaše šelma plně důvěřuje. Pak už ji jen můžete pohladit na dobrou noc.

Otírání hlavou

Kočky mají na tvářích pachové žlázy a otíráním se o předměty si v podstatě značkují své teritorium kočičími feromony. Otírání hlavou je ale také znak náklonnosti, zanechávají na vás vůně z pachových žláz, kterými kočka říká: mám tě ráda a beru tě.

Upravování srsti

Upravování a česáním si s kočičkou vyměňujete vůně. Kočka tím dává najevo svoji oddanost a důvěru. A když vám třeba začně olizovat ruku, můžete ji na oplátku pročísnout huňatou srst.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 89% (hlasů: 127)

Témata

Autor článku

18.3.2017

Zdroje

petmd.cz

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

Věra

1.2.2019 12:15

Mám už 6.kocourka. Všichni to byli nalezenci anebo z útulku. Po úmrtí posledního/věkem jsem na internetu hledala maličkého Mourka / ve všech útulcích t.c. žádný nebyl. Jsem z Prahy a našla jsem inzerované mourovaté koťátko mladými lidmi az z Luhacovic, kteří je nabízeli. Byli tak laskaví, že mi je dovezli do Brna, kam jsem si pro ně jela. Nevěděli jsme co to je, ale byla jsem tak zničená že ztráty mého posledního kocourka, že mi to bylo jedno. Kotě bylo malinké, bubenoucké, ale pomocí veterináře jsem je vypiplala. Po dvou letech mi diagnizovali rakovinu. Byl to pro mne šok. Píši to vše proto, že jsem přesvědčená, že jen díky tomuto zvířátku jsem situaci psychicky zvládla. Když mi bylo nejhůře, nehnul se kocourek ode mne, ležel se mnou neustále a bříškem mi zahříval tu hroznou jizvu po operaci. Je to dnes již 5 let co s nemocí, snad úspěšně bojují. Že jsem přežila až dosud vděčím právě tomuto zvířátku. Jsem mu neskonale vděčná.

Kožíšková

9.5.2017 15:23

Mám 4 dospělé kočky a 2 koťátka. Dospěláci přišli po sobě z různých míst - ulice, park, útulek a depozitum. Koťátka jsou chtěná a doma narozená. Dospěláci mi bezvýhradně věří, jsou to závisláci, vědí, že jim bylo pomoženo a že se mají dobře až nadstandardně....... Jsou to mazlíci a když potřebují pomazlit, neváhají si o to říci. Tlapičkou vzhůru vztyčenou když sedím na židli u počítače nebo mi vlezou na klín a pak dále na ramena..... spí se mnou v posteli, tulí se, rozvrní se celá postel když usínáme.... Největší důvěra je vyšpulené bříško a drbééééééj. Už i koťata jsou pohodičková. Budou z nich rozmazlenci a pokud se "ukecám" k tomu, že je dám z domu, tak nový páníček větší mazly asi nenajde. Je mi s těm všemi tak dobře!

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?