VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Nachlazení ježka bělobřichého

Otázka 30.12.2021     Ježek

Dobrý večer, měla bych dotaz ohledně zdraví ježka bělobřichého. Jde o zhruba roční samičku, vzhledem k tomu, že je z útulku, nemám přesné informace o jejím předchozím zdravotním stavu. Před pár dny se pokusila hibernovat a ačkoli se povedlo jí v tom zabránit, je od té doby klidnější, víc odpočívá a očividně se jí hůř dýchá, kýchá, občas pofňukává a vydává skoro vrkavé zvuky. Jde o nachlazení, nebo je to normální? Také často kňučí při močení, očividně ji to dost bolí. Paní veterinářka z rozboru trusu nic nezjistila, prý by o mohl způsobovat stres, ale nezdá se mi, že to trvá tak dlouho. Je dost možné, že ji jen až moc hlídám, ale nerada bych něco zanedbala. Předem moc děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud má problémy i s močením i respirační problémy, navštívila bych veterináře, který se na drobné savce specializuje. Může mít zápal plic, mohou to být parazité. Je potřeba pořádné klinické vyšetření, případně odběr krve - minimálně hematologie - krevní červená a bílá řada, zda nemá zánět v těle.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Doma máme skoro třicet ježků. Některé z různých koutů Evropy, říká Eva Němčanská, zakladatelka Klubu chovatelů ježků v ČR

Paní Eva Němčanská je jednou z mála profesionálních chovatelek ježků u nás. Je zároveň zakladatelkou Klubu chovatelů ježků v ČR. Přestože jste nikdy o pořízení ježečka jako domácího mazlíčka předtím neuvažovali, paní Eva o nich dokáže vyprávět tak poutavě, že o tom alespoň na pět minut začnete přemýšlet.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?