VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Ježek nejí

Otázka 18.12.2020     Ježek

Dobrý den, s přítelem doma chováme afrického pygmy ježka, samičku. Už s námi sdílí domácnost půl roku a já si za poslední dva týdny všimla, že jí nějak málo. Mističku granulí pro ježky, co byla schopná spořádat během jedné noci, teď má na tři dny. Zkoušeli jsme i drůbeží kapsičku pro koťata, ale ta jí zřejmě nechutná, takže do kousku masa kousla a pak ho už nechtěla. Přítel je toho názoru, že už přečkala období vývinu, a tak nemá tendenci tolik jíst, já se však obávám, že to není tím. Sice na ní není vidět, že by byla nějak pohublá, ale také u ní nalézám čím dál méně výkalů. Myslíte tedy, že je opravdu v pořádku, že jí méně, nebo je lepší navštívit veterináře? Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobry den, urcite bych ji denne vazila. Ale pokud to prestalo prakticky ze dne na den, tak si nemyslim, ze je tim, ze prestala rust. Co davate na jidlo? Zkusila bych tiho vyzkouset vic, treba ji prestalo chutnat. Doporucila bych stejne navstivit veterinare, ktery se na drobne savce specializuje, at mate o vanocich klid.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Doma máme skoro třicet ježků. Některé z různých koutů Evropy, říká Eva Němčanská, zakladatelka Klubu chovatelů ježků v ČR

Paní Eva Němčanská je jednou z mála profesionálních chovatelek ježků u nás. Je zároveň zakladatelkou Klubu chovatelů ježků v ČR. Přestože jste nikdy o pořízení ježečka jako domácího mazlíčka předtím neuvažovali, paní Eva o nich dokáže vyprávět tak poutavě, že o tom alespoň na pět minut začnete přemýšlet.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?