CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Zlomená nebo vykloubená nožka u morčete

Otázka 31.10.2017     Drobní savci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je pro samičku morčete zlomená nebo vykloubená přední nožička? Samička je mladá asi tak 3 měsíce, doma ji máme měsíc a teprve teď jsme si všimli, že má jednu přední nožičku zvláštně položenou. Má ji skoro do pravého úhlu a chodí po ní, netahá ji. Samička je čilá, skáče, běhá, krásně žere a právě nevypadá, že by jí to omezovalo. Děkuji za odpověď

Veterinář odpovídá MVDr. Adéla Schauflerová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, podle popisu je těžké určit, zda je nožička zlomená, nebo vykloubená po úrazu, nebo deformovaná od narození. Obojí je možné, někdy si majitel úrazu ani všimnout nemusí, morčátko se klidně mohlo poranit i samo v kleci. Pro zjištění zda jde o zlomeninu nebo deformitu, je nutné navštívit veterináře a nechat udělat rentgen. Důležité je také posoudit, zda morče na končetinu došlapuje tak, že si ji nezraňuje, což se při dlouhodobém tlaku na nepřirozená místa často stává. Dále také zkontrolujte, zda krmivo obsahuje dostatek vitamínu C. Morčata jej sama neumí syntetizovat a jeho nedostatek v potravě může také způsobit deformity kloubů, abnormální utváření šlach a otlaky.

Další zajímavý obsah

Chovatel

Rozmnožování morčat: březost, krmení a růst mláďat

Patříte mezi ty chovatele morčat, jenž chtějí nechat svoji skupinku rozrůst? Morčata rodí velice vyspělá mláďata, která jsou prakticky ihned schopna samostatně žít, a některá jsou mnohdy vychována i bez kojení. Kdy je vhodné nechat samičku připustit a jak dlouho jsou mláďata závislá na mateřském mléku? Kolik mláďat může samička porodit? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, čtěte pozorně dál.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Odkud se vzalo morče: jeho původ a příbuzenstvo

Morče domácí patří do řádu hlodavců. V zoologickém systému tvoří specificky vymezenou a na druhy bohatou skupinu s názvem morčatovití. Původně morčata pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky, do Evropy se dostala v 16. století, kde byla velmi vzácná. Pro chov se vybírali klidní jedinci, z nichž lidé vychovali první domácí zvířata.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?