VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

zakrslý králík - nechutenství a zřejmě kokcidioza

Otázka 21.1.2023     Drobní savci

Dobrý den, mám zakrslou králičí slečnu, věk něco okolo 5-6 let. Během pár týdnů měla občas slabý průjem (např. 2x do týdne), ale byla v normálním stavu, jak jí znám. Jeden večer jsem jí dala mrkev s rukolou a od té doby je divná. Jen ležela, nejedla a nebyla to prostě ona. Jela jsem hned k veterináři, který mi řekl, že má kokcidiozu (jiného králíčka nemám a hlavně v zimě prý není obvyklá). Jenomže jí neodebral žádné vzorky ani RTG. Dal jí injekci na podporu chuti k jídlu, bio-lapis (ten přidávám do krmné dávky do stříkačky) a sulfadimidin do vody. Jelikož mi stále nejí a dost hubne, jezdila jsem s ní každý den na injekci (už dostala 3). Až včera jsem tedy opravdu poprosila doktorku, aby ji prohlédla alespoň zuby, takže se jí samozřejmě vytvořily váčky na stoličkách. Prý to prostě vypadá na střevní potíže. Není nadmutá, ani nemá vypoulené oči a různé příznaky, které píšou. Jen hodně odpočívá a je vcelku studená. Dnes je to 5. den, co je divná. Vodu s lékem pije bez problému, krmnou dávku podávám ve stříkačce, když se mi zadaří, občas si zobne malé stéblo sena a jediné co mi tak nějak sní je kousek mrkve. Hodně mi teď olizuje zeď. Už jsem opravdu bezradná, trvá to moc dlouhou dobu. Po 3 dnech mi tedy hodila alespoň pár bobků, který tedy vypadají dost neobvykle (zezačátku sliz a bílé tečky, teď pár bobečků vedle sebe spojené jakousi nitkou). Jinak čůrá a je i dost mokrá u zadečku. Jen bych asi potřebovala nějaký jiný názor, nebo radu, jak ji přinutit jíst. Víceméně ani na 100% nevím co s ní je. Moc prosím o jakoukoli radu.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. V podobných případech provádím odběr krve na hematolog.a biochem.vysetreni -statim, .vyšetření moče a vyšetření trusu.S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Život morčete: chování, seznamování, režim

Morčata jsou přirozeně společenská a snadno si zvykají na nového kamaráda, také se skvěle hodí k dětem. Potřebují ale hodně kontaktu, režim a rozptýlení. Dejte si pozor na to, aby v kleci byl vždy jen jeden samec, dva samci pohromadě mohou soupeřit o teritorium a nakonec začnou bojovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Vychováváme děti k lásce ke zvířatům: 5 nejlepších mazlíčků do školní třídy

Pro malé i starší školáky je zvířecí mazlíček ve třídě skvělá příležitost, jak se něco dozvědět o zvířatech, o péči o ně a o radosti, kterou přinášejí. Těžko najdete lepší způsob pro děti, jak sledovat životní cyklus zvířete, než mít zvířátko ve třídě a získat zkušenost z první ruky. Sice by se mohlo zdát, že každé zvířátko je vhodné, není to však pravda. Zde je náš seznam nejlepších mazlíčků do školní třídy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?