VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Slzení očí u morčete

Otázka 29.3.2021     Drobní savci

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co mám dělat ,když mému 6 ročnímu krátkosrstému morčeti slzí oči. V sobotu jsem zjistila že měl dokonce u oka kapku a vypadá to jako strupy a nebo ospalky i když jsem mu to omyla tak se mu to znovu objevilo za několik hodin tak nevím zda s ním nemám jít na veterinu. Děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Bude lepší, když s ním zajdete k veterináři.S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Chtěla jsem Vás ještě poprosit o informaci zda nevíte o co by se v tomto případě slzení očí u morčete může jednat a z čeho to mohlo vzniknout a zda bych nemohla nejprve zkusit omývání borovou vodou dále jsem zjistila že mi nějak pohubl ikdyž potravu i pití stále přijímá to je v pořádku.Mám ho od narození doma v kleci dávám mu hobliny a seno také mu kupuji zrní vše kupuji v exotiku a zeleninu z obchodu, mám ještě dvě morčata všichni mají svojí samostatnou klec a ty dva to nemají. Posílám Vám fotografii oka. Děkuji

Reakce od veterináře

Dobrý večer. Musel bych ho vyšetřit. Borovou vodu můžete zkusit. Ale ty strupy se mi nelíbí, tak se raději objednejte na veterinu. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, dnes jsem si koupila Oční vodu s kyselinou boritou a zatím jsem mu to opláchla ale jsou to kapky a tak nevím jestli to mám omývat a nebo mu to mám kapat a kolikrát denně a kolik kapek a jak dlouho. Děkuji za odpověď.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Ospalky a stroupky okolo očí omývat a čistit. Do očí kápnout pár kapek /1 / 3xd. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji za odpověď ještě jsem se chtěla zeptat zda mu to mám kapat do obou oči ikdyž jsem to viděla jen na jednom oku a kolik dní bych to měla dělat. Děkuji

Reakce od veterináře

Dobrý den. Samozřejmě pouze na tom oku , kde jsou změny. Několik dní do týdne.S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Děkuji

Reakce od tazatele

Dobrý večer, dnes večer když jsem mu kápla ty oční kapky tak jsem zjistila že nemůže úplně zavřít to druhé oko které se mu zvětšilo a u kterého jsem zjistila teprve včera také že měl jako ospalky ale dost málo ale tam jsem mu nic nekapala jen jsem mu to utřela tou borovou vodou to oko co mu kapu je už mnohem lepší.Nevím čím to je že se mu zvětšilo to zdravé oko a co můžu udělat aby byl v pořádku a teď nevím jak se mám dostat k veterináři když jsou svátky.Bojím se aby se mu nic nestalo než se dostanu k veterináři.Děkuji za odpověď.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Dostal zánět i do toho zdravého oka. Můžete postupovat úplně stejně jako u předešlého oka. Nestane se mu nic během svátků. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď tak to jsem moc ráda.

Reakce od tazatele

Dobrý večer, jedná se o to samé morče o kterém jsem Vám už psala byla jsem s ním na veterině a tam ho prohlédli a dali mu antibiotika v očních kapkách a při další kontrole mu dali antibiotika a ještě vitamín v injekci ale k tomu se přidalo ještě to že mi děla stále méně bobku a jsou i o polovinu menší a má je i v zadečku jako by chtěl udělat potřebu ale bobky mi stále dělá a ikdyž jsem to řekla na veterině při druhé kontrole tak dostal jen injekci a nic víc mu nedělali řekli mi že je to k tomu zánětu a to jsem jim řekla že mi i hubne a na to mi ani neodpověděli.Příští kontrolu má v pondělí to jde na další injekci. Děkuji za radu.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Pokud dostal ATB celkově, musíte si sehnat probiotika / např. Probiovet -energyvet / k úpravě střevní mikroflóry. Mikrobion střev je ATB změněn a musí se osídlit fyziolog. mikroflorou pomocí probiotik. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji za radu. Já jsem myslela že probiotika jsou jen na průjem pokusím se je tedy sehnat a kolikrát denně bych mu je měla dávat a jak dlouho bych mu je měla dávat. Děkuji.

Reakce od veterináře

Dobrý den. 2xd po 1 tobolce po dobu 21 dnů / pokud seženete Probiovet /, u jiných probiotik je dávkování napsáno. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji za radu.Dnes jsem s ním byla na kontrola a ikdyž jsem jim to řekla tak dostal injekci na podporu trávení a zítra má jít na kontrolu tak nevím zda to mám ještě kupovat. Děkuji.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Pokud bude v pořádku , tak nemusíte. Pokud se , ale znovu objeví zažívací problémy , tak si to kupte. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, dnes jsem s ním byla na veterině na kontrole a tam mi řekli že by si ho tam chtěli nechat na moji žádost udělali rentgen a zjistily že trpí plynatostí dostal injekci na trávení a vitamíny. Po zkušenosti se dvěma minulými morčaty co jsem tam nechala hospitalizovat tak za několik dní mi na veterině umřeli tak nevím zda je ta plynatost na hospitalizaci neboť jsem si ho vzala domů a mám tam jet buď zítra a nebo ve čtvrtek na další injekci tak nevím zda bych ho měla nechat také hospitalizovat a zda je to nebezpečné celkem dostal tři injekce v pátek dostal antibiotika k tomu vitamín v pondělí dostal antibiotika vitamín a na trávení a dnes jen na trávení a vitamíny a stále kapu již 8dní antibiotika oční kapky do očí. Děkuji

Reakce od tazatele

Dobrý večer, chtěla jsem se ještě zeptat kolikrát mám dávat morčeti napít když on sám se nenapije a žrádla si taky moc nechce brát ve středu dostal dvě injekce jednu na průjem který se mu objevil v úterý večer a když jsem se ptala tak mi řekli že je to po injekci a pak dostal ještě na trávení a vitamín dále mi řekli abych mu dávala jen seno a suché pečivo nic jiného tak se mu snažím dávat pít z láhve protože z napaječky ani z misky sám nechce kontrolu má v pátek a stále mi hubne. Děkuji moc za radu.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Více rad už vám nemohu poskytnout. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Chovatel

Rozmnožování morčat: březost, krmení a růst mláďat

Patříte mezi ty chovatele morčat, jenž chtějí nechat svoji skupinku rozrůst? Morčata rodí velice vyspělá mláďata, která jsou prakticky ihned schopna samostatně žít, a některá jsou mnohdy vychována i bez kojení. Kdy je vhodné nechat samičku připustit a jak dlouho jsou mláďata závislá na mateřském mléku? Kolik mláďat může samička porodit? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, čtěte pozorně dál.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Kokcidióza u králíků: základem proti onemocnění je hygiena

Králíci jsou domácím zvířetem, které lze poměrně snadno chovat v malochovech pro maso. Bílé králičí maso obsahuje v porovnání s ostatními domácími zvířaty nejméně cholesterolu. Také má větší podíl bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Je lehce stravitelné a vhodné pro dietní režim. Ovšem, v poslední době se stali králíci častěji domácími mazlíčky než producenti masa. V obou případech chov králíků má své úskalí a setkáváme se zde s různorodými chorobami.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Zápal pysku: nedostatek vitamínu C u morčat

Zápal pysku u morčat je z hlediska nemocí jedním z nejdiskutovanějších témat. V příjmu potravy hraje zcela zásadní roli. Ve většině případů morče normálně přijímá potravu a kromě strupů kolem pysku nemusíme jiné příznaky vůbec pozorovat. Mnoho chovatelů proto netuší, o jakou nemoc se jedná, je tedy nutné chování morčátek pravidelně sledovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?