VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Králindy jsou po kastraci agresivnější

Otázka 24.7.2019     Drobní savci

Zdravím, mám od chovatelky dvě sestřičky králindy z jednoho vrhu, když jim bylo 5 měsíců, nechala jsem holky kastrovat, protože jsem chtěla předejít tomu, aby si nešly po krku a také různým nemocem - např. nádorům a rakovině, což o to, občas se tedy honí (mají dost velký výběh), ale začaly v noci dělat kravál (a to jsou v jiné místnosti než mám ložnici), a to až takový, že se bojím, že jednou přijde soused a bude požadovat, abych zamezila jejich vrtochům, ale jak, jsou to přeci jen němí tvorové, a je člověk nenaučí chodit spát, když on chodí spát. Neexistuje nějaký uklidňovací prostředek pro tyto drobné savce? Nechci je dávat pryč, i když je pravda, že poslední dobou díky nim spím asi jen 3-4 hodiny. Navíc ještě hlídám kolegyni králindu její dcery, která nesehnala hlídání, celá rodina jela na 10ti denní dovču, ale radši je v jiné místnosti - v obývacím pokoji, protože má určitý handicap, i když to na ní není poznat, ale bojím se, že přeci jen slabší článek v jejím případě by holky ještě víc zagresivnil, ale i ona je v noci v klidu. Všude možně jsem četla, a to i na veterinárních stránkách, jak se králičí tvorové (ať už holky či kluci) po zákroku zklidní, a nijak mi to nepřijde, ano jsou ještě v období puberty, ale právě, že v jednom článku bylo popsáno, že po kastraci se uklidní, i když budou v pubertě, teda ať si ve dne řádí, ale pokud by existoval nějaký přípravek, aby v noci tak nešílely, byla bych nesmírně vděčná. Už skoro nevím, co je spánek. S Ex-přítelem jsme králíčka-kluka měli, zůstal u něj, ale když jsme s ním bydleli v jednom bytě, vůbec večer/v noci takhle nevyváděl a to ani nebyl kastrovaný. Jinak podotýkám, že ve dne se mají kde vyběhat, tudíž to není tím, že by byly zavřené celý den v kleci. Předem děkuji za radu.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Doporučuji kontakt na specializovanou kliniku na drobné savce. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Vzájemné vztahy, řeč a projevy morčat

Morčata jsou přirozeně společenská a zvyklá žít ve skupině. V některých příručkách se dočtete o tom, že jen jednomu morčátku se budete muset opravdu hodně věnovat, abyste mu vynahradili absenci kamaráda. Většina chovatelů proto zastává názor, mít aspoň dva jedince. Jak je to v případě, že vám jedno morče odešlo a přinesete si domů nové? A co znamenají jednotlivé zvuky, které morče vydává?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?