VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Králík - Německý obrovitý strakáč

Otázka 28.4.2021     Drobní savci

Dobrý den, chovám doma králíky a jednoho mám jako mazlíka. Je to 3 letý Německý obrovitý strakáč a mám ho v králíkárně. Králík začal mít průjem, ale jinak byl v pohodě. Jednoho dne se však jeho stav výrazně zhoršil. Přestal žrát, hodně pohubnul, byl tzv. dutý a byl apatický, měl naježenou srst a začal se také třást a skřípal zubama. Podle toho si myslím že se jedná o střevní kokcidiózu a že jeho stav byl vážný. Hned jsem ho ještě ten den odvezl k veterináři, který mu dal injekcí analgetika, antibiotika, vitamíny a lék rozpustný ve vodě ESB3 Bio. Nasadil jsem tedy lék ESB3 Bio a jeho stav se za několik dní a týdnů zlepšil. Králík začal žrát a je méně apatický. Poté jsem ESB3 Bio ještě jednou opakoval. Teď je to cca měsíc a králík je na tom lépe a také přibral, avšak stále není uplně zdravý. Normálně už žere i když možná o něco méně než když byl úplně zdravý a stále má naježenou srst a při pohlazení je cítit stále vystouplá páteř a stále ještě má občas i zapáchající průjem. Chtěl jsem se tedy zeptat je šance že se dokáže úplně vyléčit a případně jak dlouho to tak potrvá? Mám podávat lék ESB3 Bio ještě znovu po třetí? Chápu že z tohoto vážného stavu se králík dostává dlouho, jen bych byl hrozně rád, aby byl už konečně uplně zdravý. Předem děkuju moc za odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Sežente si probiotikum Probiovet / vet.energy .cz / a podávejte králíkovi, alespoň 3 týdny 2xd po 1 tobolce ke zlepšení mikroflóry tlust.střeva. A k tomu bych dokoupil přípravek Nutrivet od stejné firmy, kde jsou zastoupeny vitamíny a minerály.Opět 2xd po 1 tobolce. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Morčata a jejich nároky na vitamín C

Morčata společně s lidmi, opicemi a dalšími drobnými savci si nedokáží sama vytvářet vitamín C (kyselinu askorbovou), jelikož v průběhu evoluce ztratila potřebný enzym, který pomáhal tento vitamín syntetizovat. Potřebují proto hodně ovoce, zeleniny nebo doplňkové krmivo, aby si nedostatek nahradila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?