CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Králík má bílé sople u nosu, hůř dýchá

Otázka 22.11.2018     Drobní savci

Dobrý den, byla jsem s kralikem sice u veterinarky, ale ta mi rekla, ze mi nepomuze, ze je to kralik, at ho proste zabiju nebo at s ním jedu někam, kde dělají pet. Králík není sice mazlík, ale je to chovný dospělý samec, takže zabíjet se mi ho nechce, pokud to není nezbytně nutné, ale bojím se nakažení chovu . problém - králík už od 13.9. hůř dýchá (dva dny předtím jsem ho koupila a o dva dny dříve byl na výstavě), občasně kýchne a mívá u nosu bílé neprůhledné "sople" packy osmrkané nemá, samozřejmě mu díky tomu i jemně "slzí" oči, jinak je v pohodě, žere, běhá. Měl by být očkovaný na pasteurrelozu. Teplotu nemá, plíce prý v pohodě (to je jediné, co mi vet řekla) , "sopl" na rozbor mi poslat odmítla a udělat nějakou prohlídku čumáku taky, rentgen prý nemá. Říkala mi, že to mohou být zuby (to by ale pravděpodobně už zemřel na hlad) a nebo něco zapíchlého v nose (to by zas podle mě už vyhnisalo). dostal antibiotika, ale ani potom se to nezlepšilo (i z toho soudím, že to není pateureloza)... Prosím, nevíte, čím by to mohlo být? Prašné prostředí ? (seno, sláma) hůř dýchá a občas bílá "kapka" u čumíku, když dám seno a slámu pryč, nedýchá hůř, pokud se nenamáhá (nelítá po kotci) ale "nudle" má občas u nosu i bez sena žere, pije, lítá po kotci... Nevíte co by to mohlo být, nebo co mám ještě vyzkoušet jako léčení, než ho nechám zabít ( mimo zubů, osiny v nose, pasteurelozy...) Rýma? Alergie na seno? (jedná se o hodně drahé a vzácnější plemeno, veterinu jsem zkusila a moc jsem u ní nepochodila, tak už ze zoufalství zkouším i Vás).Moc děkuji za případné nápady-na důvod a léčbu

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bez řádného mikrobiologického vyšetření s citlivostí na ATB se nepohnete dál z místa. Je nutné navštívit pracoviště, kde udělají výtěr a ten následně zašlou do laboratoře. To, že je zvíře vakcinováno na pasterelózu, bohužel nic neřeší. Existuje více kmenů a ne všechny jsou ve vakcíně, kterou vyrábí Bioveta, obsaženy. Také je nutné dodržet vakcinační schéma. Má rada zní, navštivte jiného veterinárního lékaře, který se na hlodavce specializuje, případně má možnost zaslat vzorky na vyšetření. Hezký den.

Další zajímavý obsah

Králík jako nový člen domácnosti: s čím je potřeba počítat?

Pořídit si králíka jako domácího mazlíčka může mít hned několik výhod, je ale potřeba počítat i se starostmi. Králíci se dají dobře ochočit a dost možná je pro mnoho lidí lákavá i představa nenáročného chovu, nízká pořizovací cena a také relativně nízké náklady na chov. A v neposlední řadě bývá králíček velmi často jako roztomilý dárek pro děti. Co tedy od tohoto chlupáče očekávat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?