VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kombinace léků

Otázka 8.1.2023     Drobní savci

Dobrý den mi osmaci degu byli léčení přípravky kingvet a Imunovet při nachlazení. Jeden ale přípravky nesnášel dobře objevily se u něj měkké bobky přípravky jsme vysadili a podávali protexin Bio-Lapis for rabbits. Po dvou dnech se osmák napravil a na doporučení byly přípravky podávány v menších dávkách. Bohužel teď se u něj objevila zácpa. Opět jsou přípravky vysazeny a podávám protexin Bio-Lapis for rabbits který problém částečně zlepšuje. Osmák bobkuje ale zatím jen pár bobku za den navíc jsem si všimla že jsou bobky cervenocerne i v moči se objevila změna mléčné zabarvení s trochou růžové. Teď už je moc opět normální jen v bobcich je i červená barva. Nevím zda je to tím že bral imunovet, mohl zabarvit moc a bobky? Nebo to může být něco vážného? Naše veterinarka nám znovu napsala Marbocyl osmáka ale neviděla jen se zeptala jak mu je když jsme byli dokoupit supreme science selective recovery. Můžu tyto antibiotika podat i když má osmák výše zmíněné problémy, neublizim mu tím ještě víc a mám stále podávat i protexin Bio-Lapis for rabbits? Můžou se antibiotika podávat pokud se užívá nebo užíval imunovet, na internetu jsem četla že se to nesmí. Můžu při Marbocylu podávat jitrocelový sirup s vitamínem c bez cukru? Naše veterinarka říkala že by bylo dobré mu dávat vitamín c, tak mě napadl ten sirup. Mame ho teď doma. Děkuji

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, tento dotaz směřujte na poradce EnergyVet. Nicméně antibiotika nevadí ani probiotika - ty jen podávat s rozestupem min 1, lépe 2 hod po antibioticích. Se sirupem bych ještě počkala. Máte toho hodně a nevíte, jak se projeví případná reakce. Všechno postupně :)

Další zajímavý obsah

Chovatel

Zápal pysku: nedostatek vitamínu C u morčat

Zápal pysku u morčat je z hlediska nemocí jedním z nejdiskutovanějších témat. V příjmu potravy hraje zcela zásadní roli. Ve většině případů morče normálně přijímá potravu a kromě strupů kolem pysku nemusíme jiné příznaky vůbec pozorovat. Mnoho chovatelů proto netuší, o jakou nemoc se jedná, je tedy nutné chování morčátek pravidelně sledovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Vzájemné vztahy, řeč a projevy morčat

Morčata jsou přirozeně společenská a zvyklá žít ve skupině. V některých příručkách se dočtete o tom, že jen jednomu morčátku se budete muset opravdu hodně věnovat, abyste mu vynahradili absenci kamaráda. Většina chovatelů proto zastává názor, mít aspoň dva jedince. Jak je to v případě, že vám jedno morče odešlo a přinesete si domů nové? A co znamenají jednotlivé zvuky, které morče vydává?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?