CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

2 křečci džungarští

Otázka 16.10.2017     Drobní savci

Dobrý den, mám doma už tak 2 měsíce 2 křečky džungarské, koupili jsme je ve zverimexu a jsou spolu už od mala, ale nejsem si zcela jistá, že to jsou sourozenci. Jsou to dvě holky. Tak jednou dvakrát denně se stává, že na sebe tak trochu prskají, ale není to obyčejné prskání ale takové hlasité zvuky něco mezi prskáním a kvičením, ale je to jen pár sekund. Máme dvoupatrovou klec, ale jen jeden domeček. Mám trochu strach, aby si neublížili, nikdy jsem na nich neviděla krev a myslím, že si vzájemně nijak neubližují, ale přesto mám strach, aby se jim něco nestalo. Křečky jsme koupili s tím, že je budeme mít v jedné kleci potom, co jsme si hodně četli o tom, že křečci dzungarstí jsou společenský a nevadí jim, když jsou spolu. Potom mám další otázku. Jeden z křečků je velmi aktivní, nebojí se, v klidu jí z ruky, ale ten druhý je velmi často v domečku neleze k nám a z ruky si jídlo vezme jen přes klec. může to být nějaká nemoc, nebo je to pouze povahou křečka? je možné, že se to zlepší časem? A do třetice všeho dobrého bych se chtěla zeptat, zda vadí, že křeček velmi často rychle okusuje klec, i když mají tu kostku na okousávání v kleci. Předem mockrát děkuji za Vaši odpověď. Karolína Bútorová

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, temperament ani vzájemné sympatie u křečků, neovlivníte. Je třeba denně kontrolovat zdravotní stav a při jakémkoliv náznaku většího zranění, zvířata od sebe neprodleně oddělit. Ve většině případů se jedná o hru a větší agresivitu bych u samic neočekávala. Snížená aktivita bude také způsobena povahou křečka, ale trpělivým cvičením ji můžete prolomit. Okusování klece se považuje za křeččí zlozvyk. Hezký den.

Další zajímavý obsah

Morčata a jejich nároky na vitamín C

Morčata společně s lidmi, opicemi a dalšími drobnými savci si nedokáží sama vytvářet vitamín C (kyselinu askorbovou), jelikož v průběhu evoluce ztratila potřebný enzym, který pomáhal tento vitamín syntetizovat. Potřebují proto hodně ovoce, zeleniny nebo doplňkové krmivo, aby si nedostatek nahradila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Kokcidióza u králíků: základem proti onemocnění je hygiena

Králíci jsou domácím zvířetem, které lze poměrně snadno chovat v malochovech pro maso. Bílé králičí maso obsahuje v porovnání s ostatními domácími zvířaty nejméně cholesterolu. Také má větší podíl bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Je lehce stravitelné a vhodné pro dietní režim. Ovšem, v poslední době se stali králíci častěji domácími mazlíčky než producenti masa. V obou případech chov králíků má své úskalí a setkáváme se zde s různorodými chorobami.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?