CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Chameleon jemenský

Otázka 23.12.2018     Chameleon

Dobrý den, moc bych vás prosil o radu. Mám chamíka cca rok a půl starého. Byl před pár dny na prohlídce na veterině v Brně kvůli bulce na nožičce, která se mu udělala hruba před 14-ti dny během pár dní. Vypadal první den po příjezdu docela ok, jenže už druhý den začal být apatický, nepřijímá popravu, má zapadlé oči a stále je přivírá a celkově vypadá hrozně oslabeně. Na veterině mi řekli, že je vše v pořádku, dávali mu antibiotika(Marbocyl 20 mg/ml), Ipakitine kvůli lehce zvýšenému fosforu v těle a kašovitou stravu s olejíčkem(FCID) s kombinací s cvrčky plus vodu. Dále mu dělali RTG vyšetření, kde bylo vše v pořádku, koprologické, hematologické a biochemické vyšetření. Dostal jsem přikázáno podávat Ipakitine (špetku do 3 kubíků) a kašičku FCID s olejíčkem. Měl jsem ho pozorovat kvůli zhoršení se stavu nožičky, ale najednou se ukázala celková obrovská slabost chamíka. Nevím opravdu, co dělat v tento čas a tohle datum. Mohli byste mi prosím poradit. Nerad bych o něj přišel. Děkuji mnohokrát za ochotu. Piskovský

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, poradna opravdu neslouží pro akutní záležitosti. Vzhledem k tomu, že píšete o nějaké bulce na noze, kdy nevím, co mu na veterině s tím provedli a jaký byl charakter rezistence, budete muset kontaktovat pracoviště, které jste s ním navštívil. Podle popisu a průběhu léčby si myslím, že to bylo přinejmenším velmi kvalitní ošetření. Hezký den.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?