CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Chameleon

Otázka 28.9.2018     Chameleon

Dobrý den, máme chameleona pardálího samce, stáří cca 2 roky (import). Poslední dny jakoby měl problémy s dýcháním. Často nafukuje podbradek a poté vydává zvuky podobné syčení, občas písknutí a zakloní hlavu. Tyto zvuky jsou slyšet i v noci. Doposud to nedělal, tak hádám, že je něco v nepořádku. Zatím to nemá jiný viditelný vliv, žere, pije a je i standartně aktivní. Nevíte od čeho by to mohlo být, případně jak to léčit? Rosíme ráno a večer. Terarium má 120×70×70, uvb, výhřevnou žárovku, dostatečné větrání v horní i přední části. Vitamíny podáváme Reptivite 1x 14 dní, Biomin h- obden, včelí pyl 2x týdně. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, podle Vašeho popisu, by se mohlo jednat o zánět horních cest dýchacích, na zápal plic to nevypadá. Pokud se k tomu přidá i výtok z nozder, natahování krku, dýchání s otevřenou dutinou ústní, nechutenství a snížený příjem potravy, navštivte veterinárního lékaře, aby se stav nezkomplikoval a nepřešel do chronicity, kdy jsou vyhlídky na vyléčení mizerné. Nejčastější příčiny onemocnění dýchacích cest jsou: hypovitaminózy, nízká teplota v teráriu, špatná vlhkost vzduchu, prašné prostředí, virózy, bakteriální infekce. Léčebně se podávají vitamíny, antibiotika, je potřeba se starat i o stav nozder a zkonzultavat zoohygienické podmínky. Hezkou neděli.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?