VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Hromadné vymírání rybek

Otázka 6.7.2020     Ryby

Dobrý den, přicházím s žádostí o pomoc, jelikož hromadné vymírání rybek trvá cca 3 měsíce. Začalo to po jedné, což jsem nijak neřešila dokud se na nich nezačal po smrti objevovat bílý povlak. Z 5.7 na 6. 7 mi zemřelo 7 rybek všechny s bílým povlakem. Rybyčky, které umřeli měli cca 8 měsíců byl to můj domácí chov. V akvarku se nějakou dobu předtím začala na dekoračních a kostkách objevovat černá řasa. Tu jsem řešila koupenim lepšího filtru i s UV světlem. A přípravky právě proti této řase. Ničeho dalšího co by bylo zvláštní a mohlo by to souviset s umíráním jsem si nevšimla. Pár informací o akvarku:je na 50 l Jsou tam kameny Tři rostliny, na kterých se uchytavala řasa. Pár dekorací, které byly teď dočasně vydany, jelikož jsem je podezirala z toho že oni jsou důvod úhynu. Ryby dostávají jist jednou denně. Voda se mění max. Každé dva týdny. Voda nijak nesmrdí. Přípravky na vodu jsou od jedné značky a to tetra. Používám filtr a UV. Ryby nevykazují žádné příznaky nemoci. Některé až těsně před smrtí blázní - naráží do akvária, točí se, jsou zkorucene. Ryby jsou: Black molla, plata a mečovka. A dva s Sumečci. Žádám o radu jak zachránit svoje rybyčky, zda by mohlo celková výměna? I s kameny a vším? Nebo je nějaká ráda jak zjistit co to je? Občas mi přijde že je ta "nemoc" pozita a a když umřou projeví se to právě bílým povlakem.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Doporučuji nechat vyšetřit uhynulé rybky na SVÚ / Státní veterinární ústav/. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Jak správně čistit vodu v akváriu

Pravidelná výměna vody je jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého prostředí v akváriu. Pro nádrže s živými rostlinami je nejlepší, měnit vodu každý týden, abychom doplnili hladinu stopových prvků. V neosázeném akváriu bychom měli každý týden zkontrolovat vlastnosti vody příslušnými postupy a podle toho se rozhodnout, zda je potřeba vodu vyměnit, nebo ne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Vychováváme děti k lásce ke zvířatům: 5 nejlepších mazlíčků do školní třídy

Pro malé i starší školáky je zvířecí mazlíček ve třídě skvělá příležitost, jak se něco dozvědět o zvířatech, o péči o ně a o radosti, kterou přinášejí. Těžko najdete lepší způsob pro děti, jak sledovat životní cyklus zvířete, než mít zvířátko ve třídě a získat zkušenost z první ruky. Sice by se mohlo zdát, že každé zvířátko je vhodné, není to však pravda. Zde je náš seznam nejlepších mazlíčků do školní třídy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?