VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zažívací potíže 8letý Akita inu

Otázka 12.7.2018     Pes

Náš pes je necelý rok na barfové stravě po dlouholetém konzumování granulí. Zvyknul si velmi rychle a na jídlo se denodenně těší (dostává jednou denně večer), což u granulí tak rozhodně neměl. Přibral 4 kila, ale nikdy se nepřejídá. Poslední 3-4 dny po cca 8 hodinách trávení ale zvrátí nestrávené kousky strouhané mrkve nebo jiné zeleniny, kterou má i ve stolici. Žaludeční šťávy se mu vracejí do tlamy, někdy ho nutí i ke kašli nebo se nemůže nadechnout. V průběhu dne, kdy žrát nedostává, podobné obtíže nemá. Stejně krmiv i druhého našeho psa, border kolii, a ta ničím podobným netrpí. Mohl/a byste prosim poradit, co změnit nebo zkusit? Předem děkuji. Věra

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, doporučuji důkladně odčervit psa, dávku rozdělit min na dvě denní porce a nějakou dobu podávat snadno stravitelnou stravu - tedy hlavně rozvařená rýže + čisté maso, bez kostí, bez zeleniny. Na podporu trávení pořídit synbiotika (probiotika + prebiotika) min. na 14dní. Pokud potíže neodezní doporučuji navštívit veterináře.

Další zajímavý obsah

Jak se vyrovnat se smrtí mazlíčka

Dokonce i nebližší lidé občas nesplní naše očekávání, zklamou nás nebo způsobí bolest. Všechny neshody jsou součástí mezilidských vztahů. Na rozdíl od lidí jsou nám ale naši zvířecí kamarádi bezmezně věrní, oddaní a stálí, nikdy nekritizují, jsou vždy rádi, když nás vidí. Není tedy divu, že když mazlíček zemře, cítíme hluboký pocit ztráty a snažíme se s tímto faktem vyrovnat, jak nejlépe dokážeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?